Web sitemize hoşgeldiniz.

Akbank T.A.Ş Hakkında Bilgiler

Akbank Adana’ da 1948 yılının Ocak ayında kurulmuş, Türkiye’ nin son derece köklü ve saygın bankalarından biridir. Akbank, Hacı Ömer Sabancı önderliğindeki, iş dünyasındaki önemli isimlerin de beraberliği ile kurulmuş bir bankadır. Kuruluş amacı ise, Adana ilinde bulunan ve pamukçuluk işleri ile uğraşan kişilere yeterli desteği, sermayeyi sağlayabilmek amaçlı kurulmuş bir bankadır. Kuruluşunun tam tarihi ise 30 Ocak 1948’ dir. Banka Adana’ daki başarılarından sonra, İstanbul’ daki ilk sayılacak şubesini iki yıl sonra yani, 14 Temmuz 1950 yılında açmıştır. Bu şubenin açılmasının ardından daha sonra merkez şube de İstanbul’ a taşınmıştır. Adana’ da bulunan Genel Müdürlüğün, İstanbul’ ta taşındığı tarih ise 1954 yılıdır. Bu tarihlerin ardından, Akbank her geçen gün yayılmacı bir politika ve bunu destekleyen başarıları sayesinde, çevre iller ve daha birçok ilde şubelerini açmaya devam etti. Ve Akbank T.A.Ş’ ın tüm şubelerinin faaliyete geçişi ise 1963 yılında olmuştur.

Banka, normal bankacılık işlemleri ve bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra birkaç sigorta acenteliğinin de işleyişini yönetmektedir. Bu acenteler ise, Hayat A.Ş., Aksigorta A.Ş. ve Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ dir.

Akbank T.A.Ş’ ın bugün itibari ile yurt içindeki toplam faaliyette olan şube sayısı binin üzerindedir. Yine Yurt içinde bulunan bölge müdürlüklerinin sayısı 23’ tür. Ve bu şubelerde çalışan toplamda 16.500’ ü aşkın çalışan kadrosu bulunmaktadır. Bunların dışında, şehir içinde bulunan ATM’ lerinin sayısı 4.300’ tür.

Akbank, tüm bankacılık hizmetlerinin ve işlemlerinin yanı sıra, müşterilerine daha rahat ve daha kolay hizmetler sağlama konusunda da adeta öncüdür. Özellikle, internet üzerinden bankalarda sıra bekleme ya da daha kapsamlı işlemler konusunda müşterilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Tüm bu kolaylıkları hızlı bir şekilde sağlayabilmek için de dijital bankacılığa önem verilmesi gerektiğinin farkında olan Akbank, bu konuda da kendisini sürekli geliştirerek özellikle ‘’ Akbank Direk ‘’ adını verdikleri dağıtım kanalını kurmuşladır. Akbank Direk sayesinde, artık müşterilerin yapacakları ya da yapmak istedikleri işlemler son derece basite indirgenmiş oldu.

Akbank T.A.Ş.’ ın Tarihsel Gelişimi

Akbank’ ın tarihsel gelişimi incelendiğinde kurulduğu tarihten bu yana birçok gelişme gösterdikleri ve bu gelişmeler sayesinde de birçok başarı elde ettikleri görülür. İşte tam da bu yüzden, Türkiye üzerinde en çok tercih edilen bankalardan bir tanesidir. Özellikle teknolojinin sürekli gelişme gösterdiği ve her işlemin artık daha da basite indirgendiği günümüzde, insanların talepleri ve beklentileri çok daha fazla artırıyor. Bu durum özellikle ekonomik ve finansal açıdan da böyledir. Bu gibi sebeplerden ötürü kişilerin bankalardan bekledikleri hizmet ve fırsatlar da daha fazla önem kazanıyor.

Müşterilerin beklentilerine cevap vermek, isteklerini karşılamak, bir nevi onların memnuniyet derecesini arttırmak ile aynı manalara gelmektedir. Bu amacı kendisine vizyon edinen Akbank, gelişimlerini ve çalışma prensiplerini de tamamı ile bu yönde düzenlemekte, bu yönde oluşturmaktadır.

Vizyon ve misyonları ise; müşterileri ile ilk olarak güven ilişkisini kurmak, onların ihtiyaçlarına yönelik her türlü talebe, etkili ve pratik çözümler üretmek böylece müşteri memnuniyetini arttırmaktır. Memnuniyet ve güven çerçevesi içerisinde geliştirilen bu ilişki de, kurulduğundan bu yana bankanın kalitesini artıran en büyük etkenlerin başında gelir.

Akbank, gelişimini sürdürmek adına her geçen gün daha farklı yöntemler ile aktifliğine devam etmektedir. Bu yöntemlerin çoğunluğu internet üzerinden yapılacak işlemlerin hayatı daha da basitleştirmesi adınadır.

Akbank T.A.Ş’ ın Müşterileri İçin Sağladığı Hizmetler

  • Özellikle kolayca ve düşük faizli krediler çekebilmek, müşterilerin bir bankayı tercih etmesi açısından en çok dikkat edilen özelliklerin arasında gelmektedir. Bu yüzden Akbank, müşterilerine özel ve son derece uygun kredi kampanyaları oluşturur.
  • Müşterilerine özel genellikle her konuyu kapsayacak ihtiyaçlar için ihtiyaç kredisi olanağını sağlar.
  • Bunun yanı sıra müşteriler dilerlerse, ev kredisi
  • Ya da dilerler ise araba kredisi çekebilirler.
  • Kredi çekmek isteyip de faizlerinden endişelenen müşteriler için son derece uygun kredi faiz oranları belirlenmiştir. Kredi faizleri düşük olan bu kredilerin geri ödemeleri de böylece daha sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmektedir.
  • Tüm bu özellikler içerisinde en kolay ve en uygun krediler için Akbank ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.
Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ