Web sitemize hoşgeldiniz.

Alparslan Türkeş Mezarı Nerede?

26 Temmuz 2018

Alparslan Türkeş, 1997 yılının 4 Nisan tarihinde hayatını kaybetti. Ölüm nedeni kalp krizi olarak belirlenen Türkeş’in ölüm yeri ise Ankara olarak kayıtlara geçti. Alparslan Türkeş mezarı nerede? Türkeş’in mezarı Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yer alıyor. Beşevler, Beştepe Kavşağı Alparslan Türkeş Caddesi’nde defin işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Alparslan Türkeş Mezarına Nasıl Gidilir?

Ankara’da bulunan Alparslan Türkeş mezarına gitmek istendiği taktirde, Ankaray Bahçelievler durağının kullanılması mümkündür. Ankaray taşıma yöntemine ek olarak AŞTİ Ankara otogarından ortalama 15 dakikalık yürümenin ardından kabre ulaşılabiliyor. Ankara’da nerede olduğuyla ilgili açık adres talep edildiğinde ise Emniyet Mahallesi, Konya Yolu, Beşevler, Beştepe Kavşağı Alparslan Türkeş Caddesi, Yenimahalle / Ankara adresi değerlendirilebiliyor.

Alparslan Türkeş Nasıl Öldü, Ölüm Sebebi Nedir?

Alparslan Türkeş’in ölüm sebebinde herhangi bir cinayet veya intihar şüphesi bulunmuyor. Göğüste ağrı ve ardından gelen kalp krizi, neden öldü sorusunun cevabıdır. Doktorlar tarafından yapılan açıklamayla ölüm sebebi olarak kalp krizinden kaynaklandığı öğrenilmiştir. Göğüste yaşanan ağrı sonucunda hızlı bir şekilde tedavi girişimlerinde bulunulmuş olsa da, Türkeş’in kalp krizi önlenememiştir.

Doktor tarafından tüm tedavi işlemlerinin olabileceği en iyi şekilde gerçekleştirildiği fakat Türkeş’in hayatta tutulamadığı açıklandı. Türkiye’de siyasete yön veren isimlerden bir tanesi olan Alparslan Türkeş’in ölümünün ardından yüz binlerce kişi tarafından ebediyete uğurlanması için defin işlemi başlatıldı. Ankara’nın Beştepe olarak tanımlanan mevkiinde defnedildi. Herhangi bir zehirleme veya ölümünde şüphe oluşturacak bir durum söz konusu olmadığı için, yapılan incelemelerin ardından defin işlemleri gerçekleştirildi.

Ölümü binlerce kişinin üzülmesine yol açan tarihi isim, 4 Nisan 1997 tarihinde hayatını kaybetti. Alparslan Türkeş mezarı nerede? Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ismin Ankara’nın Yenimahalle, Ankara’da mezarı bulunuyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ