Web sitemize hoşgeldiniz.

Alternatif Bank A.Ş.

Alternatif Bank, kısaca ABank olarak geçer. Bu bankanın kuruluş tarihi ise, 1991 yılıdır. Aynı yıl içerisinde de faaliyetlerine başlamıştır. Alternatif Bank’ ın kurulmasını sağlayan ve bu bankayı faaliyete geçiren kişiler ise, Doğan Grubu’ dur. Ancak Alternatif Bank’ ın açılmasından yaklaşık olarak bir 5 yıl sonra, finansal sektöre Anadolu Grup katıldı. Ve bu grup, finansal sektöre katılırken ismini, Alternatif Bank’ ın % 80’ inini alarak duyurmuştu. Böylece bankanın % 80’ lik kısmı Anadolu Grup’ a ait hale gelmiştir. Yönetim ve işleyişin Anadolu Grubuna ait olduğu dönemler içerisinde, Alternatif Bank A.Ş’ aktif genişliğinde ilerlemeler meydana geldi. Bu ilerlemeler bünyesinde, şirkette beraber çalışan KOBI’ lerin sayısında da bir artış meydana gelerek, toplam KOBI sayısı 3000’ i aştı.

Alternatif Bank daha sonra, yurt içindeki şubelerinin sayısını da arttırma girişiminde bulundu. Bir süre sonra yurt içinde bulunan şubelerin sayısında artış meydana geldi. Şu an ülke genelinde bulunan ve faaliyette olan şubelerinin sayısı ise 65’ tir.

2007 yılına gelindiğinde Alternatif Bank, özellikle sermayesi bakımından meydana gelen gelişmeler sonucunda aktif büyüklüğünü 2.2 milyar dolara ulaştırdı. Bunun dışında 1.8 milyar dolarlık bir kısmı ise, Alternatif Bank A.Ş’ nin dış ticaret hacminin miktarıdır.

Bu aktif genişlemelerin ve ulaşılan başarıların dahilinde, 2013 yılına gelindiği Anadolu Grubu, Alternatif Bank’ ı satmak için bir girişimde bulundu. Ve nihayetinde Alternatif Bank’ ın % 70, 84’ lük kısmı, Commercial Bank Of Qatar tarafından satın alındı. Ancak takip eden bir sonraki yılda yani 2014 yılında, ortaklıklar ve bunların şahıslar adına düşen paylarında değişmeler meydana geldi. Buna göre Commercial Bank Of Qatar’ ın sermayedeki payı %70. 84’ ten % 74. 25’ e yükseldi. Geri kalan sermayedeki paylar ise; Anadolu Endüstri Holding A.Ş’ nin %17 .21, Anadolu Motor Üretim Ve Pazarlama A.Ş’ nin % 7. 79, Borsa İstanbul Hisseleri’ nin ise, % 0. 75 payları vardır.

Alternatif Bank A.Ş’ nin Tarihsel Gelişimi

Alternatif Bank, kuruluş tarihi itibari ile faaliyete geçen ve bu süreçte de faaliyetlerini büyük bir başarı ile hayata geçiren başarılı bir bankadır. Bu başarılarının sırrı olarak, politikalarında meydana getirdikleri köklü değişimler ve yenilikçi bir yol izlemeleri gösterilebilir. Zaten bankanın vizyon ve misyon adı altında hedef aldıkları amaçlar da bunlardan ileri gelmektedir.

Müşterileri ile her daim güven üzerine kurulu bir ilişkinin çok önemli olduğuna dikkat çeken, tecrübeli ve deneyimli çalışanlar, bu konuda üzerlerine düşen görevi büyük bir profesyonellik ile yerine getirmektedir. Profesyonelliğin her sektörde son derece önemli olduğu düşünülürse, Alternatif Bank’ ın bu konuda büyük başarılara imza attığı su götürmez bir gerçek.

Bankanın vizyon ve misyonları da son derece titizlikle hazırlanmış, büyük hedefleri bünyesinde bulunduran amaçlardan meydana gelmektedir. Bu vizyon ve misyonlar sayesinde, Alternatif Bank her geçen gün hedeflerini bir bir gerçekleştirmektedir. Müşteriye odaklı verilen hizmetin son derece güven verici ve sorunların giderilmesinde son derece etkili olduğunu düşünen banka, bunları elde etme ve müşterilerine sağlayabilmek açısından da son derece başarılı. Şu an özellikle Katar’ ın banka hisselerini alması ile daha büyük sermaye ve daha büyük gelişim örneğini sergileyen banka, her konuda bu gelişimine devam edecek gibi görünüyor. Bankanın 2015 yılı raporlarına göre ülkemiz sınırları içerisinde toplamda 65 adet şubesi bulunmakta.

Alternatif Bank A.Ş’ nin Müşterilerine Verdiği Hizmetler

  • Müşteriler, banka hizmetleri konusunda en büyük sıkıntıyı banka kredisi çekmek konusunda yaşıyorlar. Çünkü kendilerine ve bütçelerine en uygun krediler neler ve bu krediler hangi banklarda veriliyor gibi soruların yanıtını bilmiyorlar.
  • Ancak Alternatif Bank’ ın müşterileri için tasarladıkları kredi kampanyaları sayesinde, artık herkesin yüzü gülüyor. Çünkü bu kampanyaların en büyük özelliklerinden biri, kredi faiz oranlarının son derece düşük tutulması ve düşük olarak oluşturulmasıdır.
  • Düşük faizli krediler, her müşteri için son derece cezbedici bir durumdur. Ancak bu kredi faizlerinin yanı sıra müşterilerini düşünen her bankanın, yine müşterilerinin her ihtiyaçlarına yönelik bir ihtiyaç kredisi vermesi gerekmektedir.
  • Sadece ihtiyaç kredisi ile sınırlı kalmayıp, ev isteyenler için ev kredisi,
  • Araba isteyenler için de araba kredisi verilmesi yine son derece önemlidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ