Web sitemize hoşgeldiniz.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi Bayramda Açık Mı ?

4 Ağustos 2018

Türkiye’nin en çok beğenilen ve içersinde en çok hayvan çeşitliliğinin bulunduğu Hayvanat bahçelerinden bir tanesi olarak bilinen Eskişehir hayvanat bahçesi, cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Eskişehir hayvanat bahçesi ile ilgili oldukça kuralcı davranıldığı ve kurallara uymayanların görevliler tarafından uyarıldığı ifade ediliyor. Sazanova mahallesi, Ulusal Egemenlik Bulvarı, Tepebaşı adresinde bulunan bu hayvanat bahçesi; hayvanlar için özel olarak tasarlanmış bir mekandır. Eskişehir hayvanat bahçesi bayramda açık mı sorusu kullanıcılar tarafından en çok merak edilen sorular arasında.

Eskişehir hayvanat bahçesinde ne tür kurallar geçerlidir ?

Türkiye’nin en özel hayvanat bahçelerinden bir tanesi olan bu mekanda; 13 yaş altındaki çocukların yalnız başına bahçeye girememesi, hayvan barınaklarının etrafındaki çiftlerin üzerine oturulamaması, evcil hayvanların götürülememesi, sigara ve tütün ürünlerinin kullanılamaması, çim alanlarında park yapılmaması ve flash kullanılmaması gibi birçok kural bulunmaktadır. Bu kurallara uymayanlar; görevler tarafından büyük bir titizlikle uyarılırlar. Bu uyarılara dikkat edilmediği takdirde, eğer bu davranışlar tekrarlanırsa hayvanat bahçesinden uzaklaştırılırsınız.

Eskişehir hayvanat bahçesi mesai saatleri ne zamanlar ?

Hayvanlarla doyasıya zaman geçirebileceğiniz bu hayvanat bahçesinin Ekim ve Kasım ayında gişe kapanışı akşam 17:00 da olmaktadır. Mart ve Nisan aylarında ise gişe kapanışı yine aynı şekilde akşam 17:00’ dır. Bu tarihlerdeki açılış saati ise sabah 09:00 dır. Eskişehir hayvanat bahçesi aynı zamanda; Aralık, Ocak, Şubat ile Eylül ayına kadar açıktır ve kapanış saatleri yalnızca yaz aylarında akşam 18:00 a kadar  olmaktadır. Peki Eskişehir hayvanat bahçesi bayramda açık mı ? Pazartesi günleri kapalı olan Eskişehir hayvanat bahçesi, bayram zamanlarında da açıktır.

Eskişehir hayvanat bahçesinde ne tür hayvanlar bulunmaktadır ?

Eşsiz doğasıyla sizleri hayretler içerisinde bırakmayı başaracak olan Eskişehir hayvanat bahçesinde; balıklar, amfibiler, eklembacaklılar, kuşlar, memeliler ve sürüngenler gibi birçok farklı canlı türü bulunmaktadır. Bunlar içerisinde özellikle de en çok ilgi görenleri genellikle balıklar ve memeliler olmaktadır. Belirli bir tel çitin arkasından bu hayvanlarla fotoğraf çektirebilir veya zaman geçirebilirsiniz. Kesinlikle hayvanlara fazla yaklaşmanıza izin verilmez ve bunu yaptığınız takdirde örevliler tarafından uyarılır sınız

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ