Web sitemize hoşgeldiniz.

Ev Hanımlarının Spor ve Diyet Programları

Spor ve diyet konusunda en muzdarip olan kişiler ev hanımları oluyor. Günlük ev işleri, yemek, bulaşık derken spora vakit ayıramıyorlar. Üstüne üstlük bir de komşu ziyaretlerinde kekler, börekler, pastalar işin içine girince fazla kilolar alıp başını gidiyor. Özellikle doğum yapmış kadınlar, doğumdan sonra ipin ucunu kaçırınca bir daha tutması mümkün olmuyor. Ev hanımlarının en büyük feryadı biz evde boş mu oturuyoruz. Tabi ki boş oturmuyorsunuz fakat sağlığa etki edecek hareketler de yapmıyorsunuz. Bulaşıkları makineye dizmek, çamaşırları makineye atmak gibi işlemler size form kazandırmaz ancak yorgunluk yapar. Bu yüzden ev hanımlarının spor ve diyet programları ihtiyacı daha fazladır.

  • Ev hanımları sabahları kocalarını işe çocuklarını okula gönderdikten sonra 1 saat tempolu bir yürüyüşle güne başlayabilirler.
  • Uzun süren kahvaltı masalarında fazla yemek yiyecekleri için bu süreler kısa tutulmalıdır.
  • Yemeklerde fazla tuz ve donmuş yağlar kullanılmamalıdır.
  • Komşu ziyaretlerine tok gidilerek fazla kek ve poğaça yenmemelidir. Komşunuza ayıp olmasın diye sadece tadına bakılabilir.
  • Öğünler atlanmamalıdır ve ara öğünlerle desteklenmelidir. Genelde meyve yoğurt tercih edilmesi daha uygun olur.

Evlenen Kadın Doğru Yaşam Tarzı İle Fiziğini Korur

Evlendikten sonra fiziği bozulduğu iddia edilen kadınlar uygulayacakları ev hanımlarının spor ve diyet programları sayesinde bu iddiayı çürüterek hem kendi sağlıklarını korumuş olacaklar hem de kocalarının gözünde hala genç bir sevgili olarak kalacaklar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ