Web sitemize hoşgeldiniz.

Hediye Seçmek Kabusa Dönüşmesin: Pipo

11 Ocak 2018

Ocak ve Şubat ayları iki farklı hediye seçme sürecinin ev sahipliğini üstlenecek. Önce yılbaşı derken sevgililer günü üst üste binince hediye seçiminde zorlananlar için sıkıntılı zamanların habercisi olacak. Ancak pipo almak bu noktada bu sıkıntıyı dindirmek için yardımcı olabilir.

Neden Pipo Almalıyım?

Tütün tiryakisi olduğunu bildiğiniz birine bir paket sigara alıp hediye etseniz son derece basit kaçacaktır. Faydalı olma anlamında son derece pozitif bir etki yapabilir ancak toplumun ritüelleri bunu yapmanıza engel tekil ediyor olabilir.

Pipo almak ise bu etkinin tam tersini yaratır. Tütün içmek için kullanılan bir araç olarak bilinse de piponun sosyal imajı çok farklıdır. Genel anlamda sanki herkese yakışmayan ve herkes tarafından kıymetinin anlaşılamayacağı düşünülen bir üründür.

Bazı kullanıcıları için pipo, sadece tütün içmek için tercih edilen bir araçtan çok daha ötesidir. Sadece bu hobilerini birbirleriyle paylaşmak için bir araya gelen birçok insan vardır. Hatta pipo kulüpleri bile kurulmuştur. Bu nedenle hediye olarak verdiğiniz kişiye aslında bir tütün içme materyalinden çok daha fazlasını vermiş olursunuz.

Pipo Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Pipo seçimi yapacaksanız aslından bu işleri iyi bilen bir uzmandan yardım almanız çok daha iyi olacaktır. Böyle biri çevrenizde yoksa da piponun yapıldığı malzemeye bakarak kararınıza yön verebilir ve ilk adımı atabilirsiniz.

Pipo yapımı için günümüzde en çok kullanılan malzemeler briar ve lüle taşıdır. Malzemenin kalitesinin yanı sıra piponun standardını yükselten en önemli faktör işçiliğidir. Piponun üzerindeki oymalar, işlemeler ne kadar zor yapılan türdeyse fiyatı da o denli artacaktır.

Pipo alırken dikkat etmeniz gereken bir başka unsur da online olarak sipariş vereceksiniz, güvenilir bir yerden almanız gerektiğidir. Bunun için bu alanda isim yapmış sitelere yönlenmeniz daha sağlıklı olur.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Hediye olarak pipo alacaksanız yanında pipo aksesuarları da gerekebilir. Çünkü piponun yakılmasından tutun temizlenmesine kadar her şeyi daha farklıdır. Kullanımı bir kültür haline dönüştüğü için bu alandaki her materyal kendine has niteliktedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ