Web sitemize hoşgeldiniz.

Kalçadaki Sivilceler Nasıl Geçer?

27 Eylül 2018

Kalçada bulunan sivilceler için başarılı sonuç alınmasını sağlayacak merhemler ve losyonlar, sivilcelerin bulunduğu alanların normal bir yapıya kavuşmasını kolaylaştıracaktır. Kalçadaki sivilceler nasıl geçer? Yüze sürülen sivilce geçirici merhemlerde olduğu gibi kalçadaki sivilceler de losyonlar ve kremlerle geçirilebilir.

Kalçada Sivilce Neden Çıkar?

Kalçada çıkan kırmızı lekeler ile birlikte sivilceler de doğrudan yüzde oluştuğu gibi çıkar ve aynı şekilde geçirilebilir. Kalçada da oluşabilen sivilceler genellikle uçları itibariyle çok fazla şişmez. Bu süreçte sorunla karşılaşılmasına neden olan temel durum tamamen yağların ve iltihapın bir noktada bütünleşmesidir.

Topikal Merhem ve Losyon

Kalçada oluşan çıbanın geçirilebilmesi ve direkt olarak sivilcelerin ortadan kaldırılabilmesi gerekiyor. Kalçadaki sivilcelerin hangi noktalarda bulunduğu fark etmeksizin topikal merhem sürülmesi gereklidir. Bu merhem sayesinde özellikle o bölgedeki yağlar azalmaya başlayacak ve biriken yağ da dağılacaktır.

Ucu çıkmamış olan sivilceler için de, büyük sivilcelerde olduğu gibi dağılma görülmeye başlanır. Kortizon olmayan iltihap gidericilerden yararlanılması ve kalçanın akne olan her alanına losyon da sürülmelidir.

  • Topikal merhemin kullanılabilir durumda olması ve cilt yapınıza uygun olması gereklidir.
  • Losyonlar ve nemlendiriciler kullanılırken, yağların azaltılması ve normal bir şekilde bulunması sağlanmalıdır.
  • İltihap dışarı çıkarıldıktan ve sivilceler delindikten, temizlendikten sonra da kalçadaki sivilceler geçirilebilir.

Güneşle Sivilce Geçirme Yöntemi: Sivilce geçirmek için en uygun etkenlerden bir tanesi olan araç güneştir. Direkt olarak kalçanızı birkaç saat boyunca güneşe maruz bırakmak, güneş yanığı olmanıza yol açacaktır. Bu tarz durumların çok sık görülmesini engellemek ve direkt olarak düz bir kalçaya sahip olmak için losyonlar da kullanılmalıdır. Sürekli olarak oturan bireylerde de, her zaman için ayakta duran bireylerde olduğu gibi sivilceler görülebilir.

Kasların durumu veya kilo gibi etkenler yerine tamamen yağ göz önünde bulundurularak net bir sonuca ulaşılması mümkün olacaktır. Kalçadaki sivilceler nasıl geçer? Kalçadaki sivilcelerin geçirilebilmesi amacıyla özellikle de güneşe maruz bırakmak gereklidir. Kalçadaki çıban izleri nasıl geçer? Belirli aralıklarla güneşe maruz bıraktığımızda zaten kalçamızda bulunan yağları kurumaya başlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ