Web sitemize hoşgeldiniz.

Online Pipo Aksesuarları Siparişi Vermeden Önce Bilinmesi Gerekenler

9 Şubat 2018

Bilenler bilir, pipo içmek herkesin harcı değildir. Çünkü apayrı bir kültüre dönüşmüştür. M.Ö. 1500 yılına kadar uzanan geçmişi zaman içinde pipoyu bir tütün içme aracı olmaktan çıkarmış adeta bir hobiye ya da profesyonel keyifçiliğe dönüştürmüştür. Bu yazıda pipo aksesuarları konusunu ele alıp bazı noktaların altını çizeceğiz.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Elbette iş sadece bir pipo alıp içmekler bitmez. Her aşaması ayrı bir meziyet ve birikim gerektiren pipo kültüründe aksesuarların seçimi ve kullanımı da çok önemli bir konudur. Her ne kadar birçok kişi için angarya görünse de bu kültürü devam ettirenleri tutkusu tartışılmaz.

Pipo aksesuarları pipo tüketiminin doğasına uygun şekilde tasarlanmış ve seri üretime geçmiş ürünlerdir. Öncelikle hazneye koyduğunuz tütünü yakmak için kullanacağınız çakmaklardan bahsedelim.

  • Pipo Çakmakları

Piponun tütün konan haznesi uzunda ve biraz derin olduğu için üst kısmından alevlemek gerekir. Bu da normal çakmaklarda ateşin geri doğru gelmesi sebebiyle elinizin yanmasıyla sonuçlanabilir. Ancak pipo çakmaklarının alev çıkan yerinde bulunan ızgaralı yapının direk ve paralel bir ateşleme yapması tütünü daha rahat tutuştururken elinizi de korur.

  • Pipo Kaşıkları

Pipo içtikten sonra haznede bir miktar tütün birikir. Bazen yanan tütün dip kısımda bir tabaka oluşturur. Açıkçası bu tabakayı çay kaşığı benzeri bir şeyle de temizleyebilirsiniz ancak pipo kültüründe bu iş için üretilmiş ayrı enstrümanlar bulunur. Pipo kaşıkları şık yapılarıyla pipo severler için hoş bir seçimdir.

  • Pipo Sehpaları

Pipolar kullanıldıktan sonra bir süre dinlendirilmesi gerekir. Bu sebeple şık bir görüntü oluşturması amacıyla tasarlanan ahşap küçük masalar satılır. Pipolar buya yerleştirilerek muhafaza edilir.

  • Pipo Filtreleri

Piponun ağızlık kısmı ile tütün haznesi arasında herhangi bir bölme ya da filtre bulunmaz. Bu sebeple yanan tütünün dumanı çekildiğinde hiçbir yere temas etmeden doğrudan ciğerlere girer. Fakat bu durum yakıcı bir etkiye sebep olabilir. Tütünün tadını hafifletmek ve içindeki zehirli gazları daha aza indirmek için ayrı bir filtre alıp ağızlığa yerleştirmeniz gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ