Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Aksesuarları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

6 Şubat 2018

Dünyada ve ülkemizde bir kesim tarafından deyim yerindeyse temsilciliği yapılan pipo kültürü kendine has kullanım yöntemleri olan bir takım aksesuarlar ortaya çıkarmıştır. Pipo tutkunları için bu tip materyallere sahip olmak yapılan tüketimden alınan keyfi de üst düzey bir noktaya getirir.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Özellikle pipo aksesuarları olarak adlandırılmalarının sebebi bu materyallerin pipo kültürüne adapte olmaları sağlanacak şekilde üretilmiş olmalıdır. Kısaca her aksesuar için bilgilendirme yapmaya çalışalım.

Pipo Çakmağı Nedir?

Pipo yakmak için üretilen çakmaklar diğer çakmaklardan farklı özelliklere sahiptir. Çünkü pipolarda tütün konulan hazneler yukarıdan alev alması gereken bir yapıdadır. Normal bir çakmakla ateşlemeye çalıştığınızda eliniz yanabilir. Ancak pipo çakmaklarındaki alev mekanizması eliniz yakmaz ve ayrıca daha kuvvetli ateşleme mekanizmasına sahiptir.

Pipo Sehpası Nedir?

Pipolar kullanımdan sonra belli bir süre dinlenmeye bırakılır. Bu esnada ürünün güvenli bir şekilde beklemesi için bazı yapılar üretilmiştir. Küçük ahşap mobilyalara benzetebileceğimiz bu ürünler çok şık ve kullanışlı bir deneyim sunar.

Pipo Kaşığı Nedir?

Pipoların tütün konan hazneleri belirli bir süre kullanıldıktan sonra kurum biriktirir. Bir sonraki kullanımdan önce de bu birikimin temizlenmesi gerekir. Haznenin dibine doğru yapışan kül artıklarını çıkarmak ve yeniden içime hazır hale getirmek için pipo kaşıkları ile temizleme işlemi yapılır.

Pipo Temizleme Çubuğu Nedir?

Pipoların ağızlık kısımları içi boş bir boru şeklindedir. Kullanım sürekliliği bu kısımda da bir takım tütün artıklarının birikmesine sebep olur. İnce yapıda bir bölme olduğu için temizlenmesi de ona uygun bir alet ihtiyacı doğurur. Pipo temizleme çubuğu ile bu ince boruyu temizlemek çok daha kolay olur.

Pipo Filtresi Nedir?

Pipoların standart yapısın filtre bulunmaz. Bu nedenle hazneden ağızlık yardımıyla çekilen duman direk olarak ciğerlere girer. Bu da ağır bir tat almanıza sebep olur. Hatta tütün de sertse boğazınızı yakar. Pipo filtresini ağızlığa takarak içim yaptığınızda tütünün sert yapısı kırmış olursunuz. Ayrıca dumanın sıcaklığı da ortadan kalkar. Diğer bir avantajı da tütünün zararlarını azaltmasıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ