Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Aksesuarları

6 Aralık 2017

Sigara ve nargile gibi türün ürünlerinin tüketildiği bir başka geleneksel üründe pipodur. İşlenmiş tütünü pipo ile içen kişilerde klasik bir görünüm sağlanıyor. Pipo kullanımı ve tütün içme sistemi oldukça basit ve kolaydır. Geleneksel bir ürün olan pipo, çok eski medeniyetlerde kültürel bir çizgidir. Geçmiş dönemlerde, tütünün yanması ve tutuşmasında farklı yöntem ve farklı pipo tasarıları bulunurken günümüzde pipo çeşitleri daha sade bir haldedir. Pipo aksesuarları genel olarak pipoyu korumak için kullanılır. Pipo çantası, ağızlık, pipo temizleme fırçaları, çakmak gibi ürünler pipo kullanan kişiler için gerekli aksesuarlardandır.

Pipo Ağızlığı

Sigara ve tütün ürünlerinde filtreleme ürünle kullanılır. Filtreler, tütün içerisindeki fazla zehirli maddeleri süzer. Sigaralarda tercih edilen ağızlık çeşitlerinde tek kullanımlık ve birkaç kez kullanılan ağızlılıklar bulunuyor. Pipo aksesuarları olarak da bilinen ağızlılıklar pipo kullanan kişilerin olmazsa olmazıdır. Pipo içerisindeki tütünlerinin ağzınıza gelmesini önleyen ürün aynı zamanda filtreleme yöntemini uygular.

Pipo ağızlılıklar çeşitlerinde plastik, ahşap ve lületaşı gibi ürünler kullanılır. Ürünlerin özeliklerine göre türün filtrelemesi farklılaşır. Genel olarak standart boya sahip olan ağızlılıklar, farklı şekil ve modellerde tasarlanıyor. Pipo üzerinde kullanılan oymacılık sanatı aynı zamanda ağızlılıklar üzerinde de uygulanıyor. Pipo ağızlığı aynı zamanda sigara ve farklı tütün ürünlerinde de kullanılıyor.

Pipo Nerden Alınır?

Hediyelik eşya seçenekleri arasında bulunan pipo üzerinde farklı tasarımlar kullanılıyor. Klasik bir ürün olan pipo üzerinde modern tasarımlar uygulanmıyor. Çeşitli internet sayfalarında satılan pipo çeşitleri ürünlerin malzemesi ve işçiliğine göre değişiyor. El yapımı pipolarda fiyatlar artarken, klasik ve sade modeller daha uygun fiyatlardadır. En pahalı pipo çeşidi gül ağacı kökünden yapılıyor. Ürün malzemesi olarak yaygın olmayan gül ağacı kökü kolay şekil alırken pipo içimi için en uygun üründür. Dış görünüşü olarak klasik bir duruşa sahip olan pipolar aynı zamanda pipo aksesuarları içinde kullanılır. Ahşap ürünler pipo çantası ve ağızlık çeşitlerinde kullanılır.

Hediyelik eşya olarak da tercih edilen pipo çeşitlerini hediyelik eşyaların satıldığı mağazalarda ve alışveriş yapılan internet sayfalarında bulabilirsiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ