Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Aldığınız Sitelere Dikkat Edin

17 Şubat 2018

Online alışveriş imkanının yayılmasından sonra neredeyse iki siteden birisi satış yapmaya başlamış durumda. Hal böyle olunca bu sitelerin içinde kaliteli ve güvenilir olanları seçmek de zor oluyor. Pipo satışı gerçekleştiren platformlarda da sitelerin işleyişine son derece dikkat edilmesi gerekir.

Güvenilir Siteler Nasıl Anlaşılır?

Tütün ürünleri satan birçok site olması kullanıcıların da tercih yapmasını zorlaştırıyor. Bir yandan rekabet ortamı oluştuğu için fiyatlar konusunda tüketiciden yana bir gelişme olsa da bu durum arada hangi sitelerin kötü olduğunu anlamanın yollarını tıkıyor.

Pipo veya başka ürünler satan sitelerin güvenilir bir yapıda olup olmadığını anlamak için birkaç farklı şeye dikkat ederek bir çıkış noktası bulabilirsiniz. Öncelikle bu sitelerde kullanılan ödeme yöntemine ne denli önem verildiğine bakarak haklarında fikir sahibi olabileceğinizi belirtelim.

Örneğin kredi kartı ile ödeme yapılan yerlerde eğer 3D secure sistemi yoksa oradan kesinlikle uzak durmanız gerekir. Çünkü bu sistem sayesinde kredi kartınızdan nereye ne kadar para çekileceğiniz ödeme yapmadan önce görmeniz mümkündür. Telefonunuza gönderilen mesajda yapacağınız ödeme miktarı hakkında bilgi verilir ve eğer onaylıyorsanız şifreyi girmeniz istenir.

Stok Durumu Neden Önemli?

Ürün siparişi verdikten sonra size ne zaman teslimat yapılacağı da ayrı bir önem taşır. Teslimat süresini belirleyen faktörlerden en önemlisi de ürünün sitedeki stok durumudur.

Bazı siteler ürün ellerinde olmasa da sipariş verilebilmesini mümkün kılar. Bu da tüketicinin beklentilerinin karşılanmaması ile sonuçlanır. Örneğin pipo aksesuarları genelde Çin’den ithal edilen ürünler olduğu için ürünün tedarik edilip size ulaşması çok uzun zaman alabilir. O yüzden muhakkak stok durumunun bilgisini edinerek sipariş vermeniz gerekir.

Kargo Firması Neden Önemli?

Ürünü size teslim edecek olan aracı kargo firması olduğu için elde etme sürenizin belirlendiği diğer bir basamak bu firmanın ağında geçirdiği süredir. Ne yazık ki ülkemizdeki kargo firmaları hizmet konusunda sınıfta kalmaktadır. Bu yüzden sipariş vermeden önce hangi kargo firması ile çalışıldığını bilmenizde fayda vardır. en azından bölgenizde iyi olan bir şirketse işiniz daha kolay olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ