Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çakmakları Neden Farklıdır?

12 Şubat 2018

Günümüzde sigara fiyatlarına zam geldikçe alternatif tütün içme yöntemlerine olan ilgi de giderek artıyor. Bunların arasında en kadim olanı pipo içmektir. Farklı bir deneyim sunan pipo kullanımı, meşakkatli olmasının yanında ayrı bir hobi edinmenize de yardımcı olabilir.

Pipo Çakmaklarının Ateşleme Kapasitesi

Sigara yakmak için kullanılan normal çakmaklardan elde edilen ateş kuru ve işlenmiş olan bu tütünlerin kolayca yanmasını sağlar. Ancak pipo tütünün yapısı daha farklıdır. Sıradan tütünlere göre biraz daha nemli olan pipo tütünleri ancak belli bir seviyenin üzerinde ateşe maruz kaldıktan sonra tutuşur.

Pipo çakmakları sahip oldukları ızgaralı sistem sayesinde çok daha yoğun bir alev üretimi sağlar. Bu sayede nemli tütünlerin bile tutuşması kolaylaşır.

Pipo Çakmaklarının Kullanımı

Normal çakmakların belli bir süre ateş üretmesi ağız kısmımın çok ısınmasına sebep olur bu da elle temas edildiğinde yanıklara yol açar. Pipo çakmaklarında ise bu şekilde bir duruma rast gelmezsiniz.

Pipo çakmaklarının diğer bir yönü de sürekli aynı yöne doğru ateşleme yaptığı için ateşin geri dönme ya da açı değiştirme gibi bir nitelik göstermemesidir. Bu sayede çakmağı tutan kişinin elinin yanması gibi ihtimaller de tamamen silinmiş olur.

Diğer Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Elbette pipo aksesuarları denince liste sadece çakmaktan ibaret değildir. Pipo özel bir araç olduğu için yardımcı malzemeleri de aynı şekilde özel bir yapıdadır.

Pipo aksesuarlarından bir tanesi de temizleme çubuklarıdır. Bu çubuklar kullanım sonrası biriken tortuları ağızlığın içinden temizlemek için kullanılır. Yapının etrafı kapalı olduğu için ancak ince ve uzun bir çubuk sayesinde iç kısma ulaşılabilir. Bu noktada özel boyutlarda üretilen pipo temizleme çubukları ağızlığın içine tam olarak girip biriken tabakayı ortadan kaldırır.

Bir diğer pipo aksesuarı da yine temizlik amacıyla kullanılan pipo kaşığıdır. Ancak burada temizlenen yer piponun tütün yakılan bölmesidir. Uzun süreli kullanımlarda tütün kalıntıları bu bölmeye yuva yapar. Pipo kaşıkları da bu birikintileri silip pipoyu bi sonraki kullanıma hazır hale getirmek için tasarlanan ürünlerdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ