Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çakmakları Özellikleri

22 Ekim 2017

Pipo için üretilmiş olan pipo çakmakları, aklınıza ne gibi özellikleri var soruları getirebilir. Tütünün tutuşması için büyük kolaylık sağlayan çakmaklar, jet çakmaklar olarak anılıyor. Bunun sebebi ise normal koşullarda tütünü yakmak için aşağı doğru tutulması gereken çakmaklar tütünü yakmanız açısından zorluk çıkartabilir. Ancak bu durumun önüne geçilmesi ve hızlı bir şekilde tütünün tutuşması için tütün çakmakları kullanabilir. 90 derecelik açıyla yanan bu çakmaklarla rahatça tütünü yakabilirsiniz.

Pipo Nasıl İçilir?

Tütünü iyi yerleştirmek pipo ile tütün içmek için şarttır. Azar azar 2-3 kere tütünü hazneye koyacaksınız. Her defasında sıkıştıracaksınız. Az sıkıştırmanız tütünün çabuk bitmesine, çok sıkıştırmanız ise fokurdama gibi sorunlara yol açacağından en iyi şeklide tütünü yerleştirmelisiniz. Pipo filtreleri sayesinde pipoda bir kısım zararları maddelerinin kalacağını söyleyebiliriz. Yani filtre, zararlı maddelerin size ulaşmasını önleyecektir. Filtreler tüm pipo seçenekleri içinde yoktur. Ancak bu şekilde bir işlevi olsun istiyorsanız pipo çeşitleri arasından ona göre bir seçim yapabilirsiniz.

Aldığınız pipoyu evinizde koyabileceğiniz bir sehpa da edinebilirsiniz. Pipo sehpaları sayesinde pipo ve pipo aparatlarınız için özel bir alanınız olacak. Oluşturulan sehpaların delikli olmasının en büyük özelliği hem ağızlık kısmının farklı bir alana temas etmemesi hem de düşme gibi bir tehlikesinin olmamasıdır.

Pipoda Dil Yanması

Genel anlamda ilk kez pipo kullanan kişilerde karşılan bu sorun, dilin üst yüzeyinin süpürülmesi anlamına geliyor. Tahriş olmasından ötürü diliniz kadife bir hal alıyor. Dumanı yavaş çekere bu durumun yaşanmasını sağlayabilirsiniz. Pipodan başka zararlar görmemek için temizliğine de önem vermelisiniz. Temizlik için pipo kaşıkları kullanılabilir. Haznenin temizlenmesi, piponun içinde kalan zararlı atıkların kazınarak uzaklaştırılması önemlidir. Bunun yanında pipo temizleme çubukları kullanarak da temizlik işlevini en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Temizleme çubukları tütünün hem filtresinin bulunduğu alanı hem de ağızlık kısmının bulunduğu alanı iyi bir şekilde temizlemenizi sağlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ