Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çeşitleri Arasında Dikkat Edecekleriniz

18 Ekim 2017

Üretilmiş olan pipo çeşitleri, pipolarda kullanılan malzemelere ve yapısına göre değişiklik gösterilmektedir. En çok tercih edilen ve kullanışlı olan pipo için gül ağacı pipolarını söyleyebiliriz. Ancak bunun yanında çok farklı malzemelerden üretilmiş olan pipolar vardır. Alırken herhangi bir bölümünde delik ya da deforme olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yüzünüze ve ağız yapısına uygun olmasına öze göstermelisiniz. Pipo çeşitleri içinde pipo filtreleri kullanımının mümkün olduğu ya da olmadığı pipolar vardır. Ağızlığa çok yakın şekilde bulunan bölüm, filtre koyabileceğiniz bir alan olması halinde tütünde bulunan zararlı maddelerin süzülmesini sağlayacaktır.

Pipo Temizliği

Aldığınız piponun kaliteli olması dışında içiminizi kaliteli ve zararsız hale getirecek olan faktör temizliktir. Önemli bir aşama olduğundan pipo temizleme çubukları kullanılıyor. Derinlemesine ve en ulaşılmaz noktaların dahi temizlenmesi bu çubuklar sayesinde oluyor. Çubukla piponuzun dumanın geçtiği alanına dahi ulaşabileceksiniz. Temizlik için önemli olan diğer nokta ise kişinin tütünü yerleştirdiği haznedir. Bu alanda yanan tütün bazı birikimlere yol açar ve yapışır. Temizliğinin iyi yapılması şarttır. Bu amaçla oluşturulmuş olan pipo kaşıkları işinizi kolaylaştıracaktır. Hazneyi kazıyarak temizlik işlemini yapabilirsiniz.

Pipo Aparatları

Pipo kullanacak olan kişinin pipo malzemelerini özel olarak koyabileceği pipo sehpaları vardır. Sehpalar çeşitli malzemelerden piponuzu yerleştirmeniz amacıyla üretilmiştir. Kendi tercihinize göre bir tane edinerek, iyi bir şekilde muhafaza edilmesini ve şık durmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında piponuzla uyum içinde kullanacağınız pipo çakmakları vardır. Çakmakların da en az pipo çeşitleri kadar seçeneği mevcuttur. Yapmanız gereken zevkinize göre bir seçim yapmaktır. Mum şeklinde yananlar ya da 90 derecelik açıyla alev çıkaranlar tütün yakılması için kullanılabilir. Tütününün iyi bir şekilde tutuşması pipoda kullandığınız çakmağın kalitesi ile doğru orantılı olacaktır. Jet uçaklar tütünün tutuşması için oldukça avantajlıdır. Piponuzun kaliteli kullanımı için üretilmiş olan bu ürünlerden satın alabilirsiniz.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ