Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çeşitleri Arasından Pipo Seçmek

19 Ekim 2017

Pipo kullanacak olan kişiler pipo çeşitleri arasından seçim yapmak zorunda kalacak. Pipo üretimi çok eski bir tarihe dayandığından, çok sayıda pipo vardır. Şeklin ya da malzemenin farklı olması bu kadar çok çeşidin olması açısından etkili bir faktördür. İlk kez kullanacak olan kişilerin düz pipo almasını öneriyoruz. Ancak kişisel tercihlerinizi ön planda tutarak pipo alabilirsiniz. Aldığınız piponun sizi ve ağız yapınıza uygun olması çok daha önemlidir.

Piponun kullanımı için filtreli ya da filtresiz olmasına göre seçim yapabilirsiniz. Filtre konulması için alan olmayan pipolarda pipo filtreleri kullanılamayacaktır. Bu sebeple tütünün pipo içinde zararlı maddelerden arınması işlemi olmayacaktır. Seçimini bu unsurları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.

Pipo Nasıl İçilir?

Tütün içmeniz pipo ile olacaksa kullanımı açısından bilgi sahibi olmalısınız. Tütünün nasıl yerleştirildiği, sıkı ya da gevşek bırakılması gibi faktörler önem taşıyor. Bu sebeple kullanıcılar tütünü nasıl yerleştireceğini iyi bir şekilde öğrenmeli. Bunun dışında tütünü nasıl yakacağınız da önemlidir. Pipo çakmakları bu sebeple üretilmiştir. Yakmanız kolaylaşacak ve direkt olarak dik biçimde tütününüze ateşin ulaşmasını sağlayacaksınız. Aldığınız çakmağın pipoya özel olmasına ve jet çakmak olmasına dikkat etmelisiniz.

Alabilecek olduğunuz bir diğer ihtiyaç ise pipo sehpaları olabilir. Çünkü piponuzu yerleştirmek üzere bir materyalin olması önemlidir. Piponuzda kullandığınız tüm aparatları bu sehpaya koyabilirsiniz. Piponuza erişiminiz ve kullanmanız sehpa sayesinde çok daha kolay olacağından, almanız avantajlı olacaktır.

Pipo Alıştırma

Pipoyu alıştırmak, ilk kez kullanılacak olan piponun yavaş yavaş tütün dumanına alıştırılması anlamına geliyor. Bunun için yapmanız gereken ise yavaşça tütünü arttırarak, haznenin ve geçiş bölümünün tütüne alışmasını sağlamaktır.

Tütünün pipodan arındırılması da önemlidir. İlk olarak hazneyi pipo kaşıkları ile temizleyebilirsiniz. Tamamen arınması için bu aparat ile kazıyacaksınız. Daha sonra geçiş bölümünü temizlemek için pipo temizleme çubukları kullanmanız mümkündür. Ulaşılmaz noktalar çubuklar ile temizlenebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ