Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo İçmek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

25 Şubat 2018

Tütün ürünlerine sürekli olarak zam yapılması sigaranın dışındaki tüketim araçlarına olan ilginin de artış göstermesine sebep oluyor. Bu noktada her ne kadar çok eski olması ile bilinse de yeniden popüler bir hale gelen pipo içimi, özellikle genç nesil tarafından tercih ediliyor.

Pipo Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Piponun bulunması konusundan ziyade gelişimini ele almak daha doğru olacaktır. Çünkü bu ürün çok eski dönemlerde yerli kabileler tarafından kullanılmaya başlamış ve zamanla geliştirilmiş bir materyaldir.

Amerika’nın Avrupalılar tarafından işgal edilmesinden sonra bu kıtadan dünyanın diğer ülkelerine de yayılan pipo, artık bir keyif aracından ziyade bir kültür ve hayat tarzı olarak tanımlanmaktadır.

Pipo Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Piponun imal edilme aşamasında geçmiş yıllarda en çok tercih edilen ürünler kil ve ahşaptı. Bir süre sonra uzun bir dönem tebeşir kullanılarak yapılan pipolar dünyaya hakim oldu. Hatta özellikle deniz ticareti aşamasında bu madenin piyasasının yükselmesi de bu sebepleydi.

Son dönemde ise pipo üretiminde karşımıza çıkan malzemelerin iki tanesi diğerlerinden ayrıldı. Bunların bir tanesi gül ağacının köklerinden elde edilen briar, bir tanesi de yer altından çıkan lületaşı madenidir.

Lületaşı ülkemizdeki pipo tutkunlarının da yakından tanıdığı bir madendir. Çünkü dünyadaki toplam lületaşı miktarının yaklaşık % 75’i bizim ülkemizde bulunur. Bu da ülkemizdeki ustaları dünya çapında tanınan ve söz sahibi yapan bir özelliktir.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Pipo tutkunları bu hobilerini daha elverişli bir kullanıma dönüştürmek için piponun yapısına özel olarak tasarlanan aksesuarlar kullanırlar. Pipo aksesuarları ürüne daha uzun süreli bir kulanım imkanı kazandırmak ve bazı konularda daha faydalı olmak için üretilir.

Pipo ile birlikte kullanılan aksesuarları için de en çok bilinen materyallerin başında pipo çakmakları gelir. Bu çakmaklar ateşleme kabiliyetleri sıradan çakmaklara göre çok daha yukarıda olan türlerdir. Bununla birlikte kullanıcıların elini de yakmama özelliğine sahiptirler.

Yaygın olarak kullanılan bir diğer pipo aksesuarı da filtredir. Pipolar filtresiz olarak satılır ve dumanı seyreltmek bir filtre kullanımı ile mümkün olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ