Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Nasıl Kullanılır?

9 Aralık 2017

İlk defa pipo kullanacaklar için önerilen pipolar daha küçük ve içimi kolaya tütünden yapılması gerekir. Pipo içiminde en dikkat edilmesi gereken konu tütündür. Kimine göre pipo kullanmak zararlıdır. Pipo kullanımı tüm tütün içme araçlarına göre daha keyif vericidir. Zararlı olan tek şey kimyasal içerikli tütünlerdir. Tütün seçimi konusunda pipo için ey uygun tütün yurt dışından getirilen ürünlerdir. Pipoda kullanılan kaliteli ve kimyasal içerikli olmayan tütünler küçük yapraklar halindedir. Pipo tütününü elinizle parçalayarak küçük tütünler haline getirin. Pipo nasıl kullanılır? İlk defa pipo kullanacak kişilerin sorduğu soruda pipo seçiminden daha çok tütün seçimi önemli. Kendi damak tadınıza göre seçtiğiniz türünü tüm pipo çeşitlerinde kullanabilirsiniz.

İlk Defa Pipo Kullanacak Kişilerin Seçmesi Gereken Pipo Çeşitleri

Pipo yapımından çok sayıda ağaç ve farklı çeşitlerde ürün kullanılıyor. İlk akla gelen gül ağacı köküdür. Ancak ilk kez pipo kullanacak kişilerin pahalı pipolar seçmesine gerek yoktur. Pipodan ziyade tütün kalitesi ve pipoya tütün doldurmak daha önemlidir. Pipo nasıl kullanılır? Pipoda genel olarak yurtdışından özel olarak getirililer pipo tütünleri kullanılır. Tütün seçiminizi doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra ahşap, lületaşı, gül ağacı kökü, mısır koçanı gibi malzemelerden yapılan pipoları seçim.

İlk defa pipo kullananlar genel olarak mısır koçanı piposunu tercih der. Ahşapta yapılan piponun kaliteli olduğunu anlamak için pipo üzerindeki damarların dik ve yukarı doğru olması gerekir. Pipo kullanıldıkça daha iyi olmaya başlar.

Pipoya Tütün Doldururken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tütün ürününden keyif almak için pipoya tütün dolumu doğru bir şekilde yapılmalı. Pipo nasıl kullanılır? Yeni bir pipo içerisinde tamamen tütünle doldurmayın. İlk kez içecekler özellikle pipo bölümünün 3/1 kadar tütünle doldurulur. Tütün dolumu kademeli olarak ilerlemeli. Beşinci içiminizden sonra tütün miktarını artırınız.

Pipoya tütün doldururken bastırmamaya dikkat edin. Tütünler hafif boşluklu ve gevşek kalmalı. Daha sonraki kullanımlarınızda, tabanda bulunan tütün geçsek ve üst kısımlar daha bastırılarak konulmalı. Bunun nedeni ise tütünün hava alarak çabuk tutuşmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ