Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Nasıl Temizlenir?

8 Aralık 2017

Tüm pipolar için geçeli olan pipo temizleme farklı aşamalarda gerçekleşir. Pipo temizlemek için özel fırçalar ve telle bulunuyor. Her ne kadar pipo temiz olarak görünse de iç kısmında kalan tortular, tütün içimini zorlaştırır. Piponuzu sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanımı olması için her içimden sonra piponuzu temizlemelisiniz. Pipo nasıl temizlenir? Temizlik fırçalarının yanında pipo içerisine tuzlu ve alkolü su ile temizlenmesi daha etkili bir yöntemdir. Nargile ve pek çok tütün içme araçlarına kullanılan alkol ve tuzlu su en etkili temizlik malzemesidir.

Pipo temizlemenin en zor yanı da kıvrımlı olan bölgeleridir. Pipo çeşitlerine göre değişen temizleme zorluğu farklı kalınlıklardaki ince çubuklarla yapılır. Alkol ve tuzlu suyun pipoya vereceği zararla hakkındaki düşünceler yanlıştır. Doğru ve yeterli miktarda alkol ile temizlemede pipoda herhangi bir zarar oluşmaz. Fazla alkol temizliği ise pipo renginde azda olsa bir değişim yapar.

Pipo Temizlenmesinde Kullanılan Ürünler

Ilık su, alkol ve tuz piponun içini temizlemek için kullanılır. Piponun dış yüzeyini alkol ile temizlediğiniz taktirde renginde açılma olabilir. Tek sorun yaşanmayacak üründe gül ağacı kökünden yapılan pipolarıdır. Gül ağacı kökünden yapılan pipolar dayanıklı ve rengi değişmeyen tek pipodur.

Tütün ürünlerinin ve zararlı maddelerin temizlenmesinde kullanılan alkolün saf olmaması gerekir. Hatta alkol saf su ile açılarak alkol miktarı azaltılmalı. Pipo nasıl temizlenir? Eczanelerde bulunan alkol ve tuzlu su ile temizlenemediği gibi votka, viski gibi alkol miktarı yüksek içeceklerle de pipo içi temizlenebilir. Alkol ile temizlenen pipoda, sonraki tütün içiminde alkol tadı alabilirsiniz.

Pipo Temizlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pipo kullanımındaki saf alkolün miktarını ayarlayamadığınız taktirde pipoya ciddi zararlar verilir. Saf alkol, su ile hiç açılmadan kullanıldığı zaman ilk olarak rengi açılır. İç kısmına dökülen saf alkol, pipo çanağında çökme ve iç kısmında çatlamalara neden olabilir. Tüm bu sorunlar, pipoda geri dönüşü olmayan zararlardır. Pipo nasıl temizlenir? Piponuzu sık kullanıyorsanız, dördüncü içimden sonra temizlemeniz gereklidir. Sık kullanılmayan pipoları ayda birkaç kez temizlemeniz yeterli olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ