Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Nedir?

1 Aralık 2017

Pipo kullanımı olukça eski dönemlere dayanır. Farklı medeniyetlerde sıklıkla kullanılan pipo, tütün içme aracıdır. Farklı malzemelerden yağılan pipo üzerinde oymacılık sanatı yapılır. Pipo kullanmak için tek gerekli olan ürün tütündür. İstediğiniz tütün ürününü kullanabileceğiniz pipoda ağızlık kullanılarak içilir. Pipo ağızlığı sigarada ve pipo çeşitlerinde kullanılır. Tütün ürünlerindeki nikotin, katran ve daha fazla zararlı maddeyi ağızlıklar filtreler. Pipo nedir? Pipo, sarılmamış tütünü içmek için kullanılır. tütünler, tütün çekmek makinesi ile çekilir. İnceltilen tütün, piponun baş kısmında bulunan boş alana yerleştirilir. Tutuşturulan tütün pipo ağızlığı ile içilir.

Pipo Nasıl Kullanılır?

Tütünlerin parçalanarak tutuşturulması ile kullanılan pipoda farklı malzemeler kullanılıyor. Kullanılan ürünler tütünün yanmasını ve kullanımını kolaylaştırılır. Pipo nedir? Pipo yapımında lületaşı, ahşap, cam, metal ve balmumu gibi ürünler kullanılır. Kullanılan ürünlerin çeşitliliği artırılabilir. Ancak en çok kullanılan pipo ürünü lületaşı ve ahşaptır.

Pipoda birçok çeşit bulunuyor ve her çeşit pipo farklı tasarımlara sahiptir. Kolay bir kullanım sistemi olan pipoda tütün konulması gereken bölüm bulunuyor. Hazırlanan tütün pipo içerisine konulur. Pipo çeşitlerine göre değişen uzunluğunun yanı sıra ağızlık kısmı ve çeşitleri değişiyor. İnceltilen tütün piponun boş kısmına yerleştiriliyor. Tütünler çakmakla tutuşturulur ve içilmeye başlanır. Kullanımı oldukça kolaydır.

Pipo Yapımında Kullanılan Malzemelerden Hangisi Daha Uygundur?

Tütün ürünleri kullanılırken içimini kolaylaştıran ve şık görünümünü sağlayan malzemeler kullanılır. Pipo için kullanılan en uygun malzeme lületaşıdır. Lületaşı, içeriği ve kolay şekil verilmesi ile pipo yapımında tercih edilir. Pipo ağızlığı olarak da kullanılan lületaşı, filtre için kullanılan en uygun üründür. Lületaşından yapılan pipo çeşitleri kullanıldıkça renk değiştiriri.

Gül ağacı kökünden de yapılan pipo klasik ve şık bir görünüme sahip olur. Pipo nedir? pipo tütün ve tütün ürünlerin içmek için kullanılan basit kullanıma sahip bir araçtır. Pipo çeşitlerinde en çok gül ağacı kökünün kullanılmasının nedeni, malzeme içerisindeki ince boşluklu yapıdır. Tütün ürünlerinde bulunan fazla zararlı maddeleri tutan gül ağacı oyması ve işlenmesi de oldukça koyladır. Dış görünüm olarak da şık ve sade bir tasarıma sahiptir.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ