Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Sehpaları Çeşitleri

18 Ekim 2017

Pipolarınızı yerleştirmeniz için oluşturulmuş olan pipo sehpaları çeşitli malzemelerden üretilmiştir. Farklı boyutlarda ve farklı bölümlerde tasarlanmıştır. Genel olarak sehpalar delikli bir yüzeye sahiptir. Bu tasarım piponun ve pipo için kullanacak olduğunuz araçların dik bir şekilde duruşunu sağlamaktadır. Edinmiş olduğunuz bir sehpa ile piponuzu kaliteli bir şekilde muhafaza etmeniz mümkündür.

Pipo kullanacak olan kişiler pipo çakmakları da edebilir. Pipo çakmakları ile tütününüzü tutuşturmanız çok daha kolay olacaktır. Çakmağınızın sahip olduğu özellik tütünün yanması için önemlidir. Özel olarak üretilmiş olan çakmaklardan bir tane alarak, içiminizi kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

Tütününüzü pipo aracılığıyla tüketmek için aynı zamanda pipo filtreleri de kullanabilirsiniz. Aldığınız pipoya göre filtre bölümü bulunup bulunmaması değişebilir. Ancak filtreli olan pipolar için zararlı maddelerin size ulaşmasının daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Pipo Alıştırılması

Piponun alıştırılması alınmış olan pipo çeşitleri için hepsinde geçerli olacaktır. Üreticilerin piyasaya sürmüş olduğu karbon kaplı pipolarda dahi alıştırma işlemi yapılmalıdır. Oldukça basittir. Yapmanız gereken ilk içimde az tütün koyarak bunu her defasında arttırmaktır. İlk olarak kullandığınız piponun başlangıçta yabancı tatlar vermesi normaldir. Bu his daha sonra kaybolacaktır. Break-in adı verilen alıştırma süreci, dikkat isteyen bir süreç olduğundan, kişiler bu aşamada pipo kullanımını özenle yapmalıdır.

Pipo Dil Yanması

Kişinin ilk içimde dil yanması problemi yaşaması, hızlı içimden kaynaklanır. Dilin tat alma yüzeyi tütünün etkisiyle yanar ve pürüzlü bir hale gelir. Bu durumun yaşanmaması için bilinçli şekilde içmelisiniz. Sorun yaşamamak için her defasında pipo temizleme çubukları kullanmalısınız. Piponuzun her yüzeyini en iyi şekilde tütünden arındırmalısınız. Daha sonra yeniden içimin sağlıklı olması için hijyene özen göstermelisiniz. Haznenin temizlenmesi için pipo kaşıkları kullanabilirsiniz. Kaşıkla hazneyi tütünden arındırmanız mümkün olacaktır. Kazıyarak o bölümünü temizleyebilirsiniz. Bu sayede her defasında farklı tütünler kullansanız dahi tat karışımı, farklı tat alma olmayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ