Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Temizleme Çubukları Kullanımı

18 Ekim 2017

Pipoyu temizlemek için pipo temizleme çubukları kullanmalısınız. Çünkü pipo için temizlik çok önemlidir ve kişinin ulaşılması zor olan bölümlere ulaşması için kullanması gereken bu çubuklar kolaylık sağlayacaktır. Yapmanız gereken bu çubuklarla dumanın geçtiği bölümü iyice temizlemektir. Ağızlık ve piponun filtre alanı temizlenmesi gereken bölümlerdir. İyi bir temizlikle daha sonrasında ki içimlerin sağlıklı olacağını unutmadan detaylı bir şekilde temizliği yapmalısınız. Temizlik için kullanabilecek olduğunuz diğer bir malzeme pipo kaşıkları olarak biliniyor. Kaşıkları kazıma amaçlı sadece pipo haznesi için kullanmalısınız. Çünkü pipo haznesi içinde bulunan tütün kalıntıları ancak kazıyarak çıkacaktır. Daha sonra tütün yerleştirirken herhangi bir sorun yaşamamanız için temizlik önemlidir.

Pipo İçimi

Pipo ile tütün kullanımı oldukça kolaydır. Sadece dikkat etmeniz gereken bir iki husus vardır. İlk olarak tütünü nasıl yerleştirdiğiniz oldukça önemlidir. Azar azar birkaç seferde yerleştirmeye dikkat etmelisiniz. Pipo çakmakları kullanarak, tütünün tutuşturulması işlemini kolay bir hale getirebilirsiniz. Özel üretim olan bu çakmakları bir iki saniye yanan vaziyette tutarak tütünü tutuşturabilirsiniz. Yakmadan önce çekimi kontrol etmeniz avantajlı olabilir. Filtreli bir pipo kullanıyorsanız pipo filtreleri aracılığıyla, tütününüzde bulunan bir miktar yabancı maddenin süzülmesini sağlayabilirsiniz. Geçme noktasında yerleştirilebileceği bir alan bulunan pipolarda filtre yabancı maddelerin o alanda süzülmesini sağlayacaktır.

Pipo Alıştırılması

Alıştırma işlemi pipo çeşitleri için tamamında geçerlidir diyebileceğimiz bir durumdur. İlk içinde sadece üçte birlik bir alana tütün doldurmalısınız. Daha sonra yavaş yavaş her içiminizde bunu arttırarak alıştırmayı sağlamalısınız. Genel olarak sorun çıkmaması için üreticiler karbon kaplama kullanıyor; fakat yine de alıştırma yaparak oluşabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Kaliteli bir kullanım için aynı zamanda pipo sehpaları da edebilirsiniz. Pipo sehpaları sayesinde pipo malzemelerini ve parçalarını kolay bir şeklide bulabileceksiniz. Sehpanızı delikli bir şekilde alırsanız, piponuzu ve diğer parçaları dik bir şekilde bu sehpaya yerleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ