Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Temizleme Çubukları Nasıl Kullanılır?

29 Ekim 2017

Temizleme işlemi için oluşturulan pipo temizleme çubukları, özellikle dumanın geçtiği alanı iyi şekilde temizler. Çünkü bu alana başka bir temizleme malzemesiyle erişmek mümkün değildir. Bu sebeple üretilmiş olan çubuklar, piponun her alanının temizlenmesini sağlıyor. İlk olarak alkolle ıslatarak çubukları o şekilde kullanabilirisiniz. Temizlik işlemi bu sayede daha kolay olacaktır. Bunun dışında temizlik için kullanabilecek olduğunuz pipo kaşıkları mevcuttur. Kaşıklar haznenin temizlenmesi için özeldir. Haznede bulunan tütün atıklarının iyi bir şekilde oradan arınmasını sağlayacaktır.

Pipo Dil Yanması

Dilinizin yanması gibi bir sorun yaşamamak için ilk içimde tütünü yavaş bir şekilde içinize çekmelisiniz. Aksi halde dilinizin yüzeyinde yanma sorunu yaşanabilir. Pipo çeşitleri içinde hepsinde geçerlidir denilen alıştırma işleminin bir nedeni de budur. Aldığınız piponun iyi bir kullanım için mümkün olup olmadığını bu şekilde anlayacaksınız. İlk olarak az bir tütünle deneme yaparak, dil yanması sorununun önüne geçebilirsiniz. Filtre kullanımı ile tütünü daha zararsız bir hale getirmeniz de dil yanmasına engel olabilir. Pipo filtreleri tütünün zararlı atıklarını diğer tarafta bıraktığından, size erişim mümkün olmayacaktır. Pipo içiminde bir sorun çıkması bu sayede azalmış olacaktır.

Pipo Yapısı

Yapısında genel olara iki parça mevcuttur. Bunlar baş ve ağızlığın bulunduğu kısımlardır. Ayrılan bu iki parça, farklı farklı bölmelerden oluşuyor. Tütün haznesinin konduğu kısım baş bölümünde bulunuyor. Geçiş ve filtre kısmı ise ağızlığın olduğu bölümde bulunuyor.

Tütünü tutuşturmanız için özel bir çakmak kullanarak tutuşturma işlemini daha kolay yapabilirsiniz. Pipo çakmakları bu işlem için üretilmiştir. Dik şekilde yanma özelliğine sahip olduğundan, tütünü üst kısımdan yakmanız zor olmayacaktır. Tütün çakmakları dışında pipo kullanımınızı kolaylaştıracak olan bir diğer aparat ise sehpalardır. Piponuzu iyi bir şekilde saklamanız ve düşmesini önlemeniz açısından pipo sehpaları avantajlı olacaktır. Delikler yardımıyla piponuzu o alana asarak, düşmesini önleyip güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ