Web sitemize hoşgeldiniz.

Sivilceye En İyi Ne Gelir?

20 Temmuz 2018

Cildin aşırı yağlanması, iltihap oluşumu ya da alerjenik durumlar sonucu ciltte sivilce veya akne oluşumu görülebilir. Sivilcelenme sorununu sık sık yaşayan kişilerin ise en çok merak ettiği soru, sivilceye en iyi ne gelir olmaktadır. Kullanılan yöntemler fayda etmediğinde ya da sivilce oluşumu sürekli kendini tekrarladığında ve geçemediğinde mutlaka bir doktora başvurulması gerekmektedir.

Sivilceye kesin çözüm bitkiler aracılığıyla getirilebilir. Ancak yine bu noktada da sivilce oluşumunun, cildin aşırı yağlanmasından kaynaklanıyor olması önemlidir. Diğer tıbbi durumlar için her bitkisel tedavi yöntemi işe yaramayabilir.

Evde Uygulanabilecek Sivilce Tedavisi Yöntemleri

Evde uygulanabilecek sivilceye iyi gelen bitki ya da doğal yöntemler için kişilerin belirli bir süre, düzenli olarak verilen tarifleri uygulamaları gerekir. Bunlardan ilki karbonat kullanımı olmaktadır. 1 – 2 çay kaşığı karbonat, yarım su bardağında eritilip, düzenli olarak cildin yıkanması gerekir. İltihaplı sivilce nasıl kurutulur diye merak edenler için de önerilen yöntemlerdendir.

Yulaf Maskesi

Ciltte fazla yağ oluşumunu alan, gözenekleri temizleyerek sivilcelerin azalmasını sağlayan bir yöntemdir. Büyük sivilce oluşumlarının giderilmesinde de son derece etkilidir. Maske yapılışında, öncelikle yulafın az az su eklenerek krem haline getirilmesi gerekir. Oluşan kıvam, sonrasında tüm yüze yayılır ve 30 dakika bekletilir. Ardından ılık suyla maske yüzden temizlenir. Maske bir hafta içinde 1 ya da 2 defa uygulanmalıdır.

Narenciye Suyu

Sivilcelerin iyileşme hızına en büyük katkıyı asit içerikli meyveler sağlar. Limon, portakal, greyfurt ve diğer narenciyelerle hazırlanacak narenciye suyunun tüketimi, sivilceleri hızlı bir şekilde yok eder.

Sivilce nasıl geçer doğal yöntemler şeklinde internet üzerinde bir arama yapıldığı zaman en çok çıkan sonuçlar arasında limon suyu da yer almaktadır. Limonun suyunu sıktıktan sonra var olan sivilcelerin çevresine limon suyu sürülmesi ve sonrasında ılık suyla durulanması da sivilcelerin geçmesini sağlamaktadır. Uygulama, sivilce kuruyana kadar her gün yapılabilir.

Aloe Vera

Sivilcelerin hızlı bir biçimde geçmesini ve iz bırakmamasını sağlayan bitkilerdendir. Sivilceye en iyi ne gelir sorusunun en doğru cevaplarından biridir. Her gece yatmadan önce sivilceli alana, aloe vera bitkisinin jeli sürülmelidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ