Web sitemize hoşgeldiniz.

Sulu Pipo

3 Aralık 2017

Pipo çeşitleri arasında en farklı ürün sulu pipo olarak gösterilir. Sulu pipo cam ve plastik ürünlerden yapılır. Kullanımı oldukça kolay ve hijyenik bir üründür. Pipoya olan benzerliği ve farklı tasarımı ile tercih edilen bir üründür. Gittikçe kullanımı çoğalan sulu pipo uygun fiyatlarda online satışı gerçekleşti. Sulu pipo dış görünüşü olarak pipoya benzese da içim olarak nargile keyfi veriri. Normal pipoda olduğu gibi sulu pipo içerken de istediğiniz aromada ve kalitede pipo seçebilirsiniz.

Sulu Pipo Kullanımı

Cam şişe olarak tasarlanan sulu pipo, içimi olarak nargileye benzer. Küçük ve hafif olma özeliğiyle her yerde rahatlıkla kullanılan sulu pipo dış tasarımı olarak dikkat çekicidir. Sulu pipo ile tütün ürünlerinin yanında sigarda kolaylıkla içilir. Pipo şeklini andıran ağızlığın altında camdan yapılmış küçük bir hazne bulunuyor. Cam hazne içerisine su konularak tütün içiliyor.

Sulu pipo aynı zamanda tütün için filtre görevinde bulunuyor. Su ile temas eden tütün dumanı, içerisinde bulunan zararlı maddeleri seyreltiyor. Cam su haznesinin üstünde tütün koyma bölümü bulunuyor. Tütün ve su haznesi arasında içme borusu vardır. Bu boru sayesinde kullanılan sulu pipo nargileyle aynı tasarıma sahiptir. Pipo ve nargile ile kıyaslanacak olursa en önce hijyen konusu geliyor. Küçük olması ve camdan yapılması nedeniyle temizlenmesi oldukça kolaydır. Su haznesi, ağızlık, tütün koyma bölümü ve duman borusu gibi tüm parçalar birbirinden ayrılıyor ve sulu pipoyu temizlemek kolaylaşıyor.

Sulu Pipo Ve Klasik Pipo Arasındaki Fark

Klasik pipolara ahşap, seramik, kil, mısır kocanı gibi ürünlerden yapılıyor. Tek halde yapılan pipoda sadece ağızlık kullanılıyor. Sulu pipo çeşitlerinin tümü camdan yapılan ve parçalara ayrılan bir tütün içeceğidir. Seramik pipo tütün içeceğine göre daha dayanıklı bir ürünündür. Pipoda olduğu gibi tütün yerleştirmek zahmetli değildir. Nargile sevenler içinde ayrı bir seçenek olan sulu pipo, klasik pipolara göre çok daha uygun fiyatta satılıyor. Sulu pipo kullanmak için tek gerekli olan ürün saf su ve tütündür. Çakmakla tutuşturulan tütün kolaylıkla içilir.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ