Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütünlerin Kullanım Yerleri

21 Kasım 2017

Paket halinde satılan tütün çeşitlerinden dilediğiniz tadı ve istediğiniz özelikleri bulamadığınız taktirde sigara sarma makinesi ile istediğin sigarayı hazırlayabilirsiniz. Sigara sarma makinesi alan kişiler, sigara hazırlarken istedikleri tütünü seçerek sigara hazırlayabilir. Tütün seçenekleri sayısında farklılıklar bulunur. Klasik ve sade tütün seçenekleri yanında aromalı tütünlerde bulunuyor. Tütün satan dükkanlarda bulunan seçenekler uygun fiyatlarda satılıyor. İstediğiniz tütünü alarak sigara sarma makinesinde kullanabilirsiniz.

Sigara Makinesinde Kullanılan Tütün Çeşitleri

Farklı tütünleri denemek isteyen kişiler diledikleri tütün ürününü alarak sigara sarma makinesinde hazırlayabilirler. Tütün ürünleri arasında farklı aromalar bulunur. En çok tercih edilen tütünler arasında Türkiye’de yetiştirilen Adıyaman tütünü bulunuyor. Sigara sarma makinası kullanan kişilerin tercih ettikleri Adıyaman tütünü arasında da çeşitli seçenekler bulunuyor. Daha ağır ve sert tütün kullanmak isteyen kişiler Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır tütünleri seçebilir. Sigarayı bırakmak isteyen ve hafif sigara kullanmak isteyen kişiler özelikle sigara sarma makinesi alarak hafif tütünler kullanıyor. Hafif tütün seçenekleri arasında Karadeniz bölgesi ve Ege bölgesine yetiştirilen tütün ürünleri tercih ediliyor.

Tütün içerken farklı tat ve aroma arayan kişiler için Küba tütünü önerilir. Küba tütünü saf tütün adıyla da bilinir. Aromalı tütünler genellikle Küba tütününden yapılır. Tütünler farklı tatları içeren özel sularla yıkanır ve kurutulun. Kurutulan tütünler öğütülerek parçalanır. Sigara haline getirilerek de satılan tütün çeşitti aynı zamanda işlenmeden de satışa sunulur.

Tütün Çeşitleri Sigara Makinesinde Nasıl Kullanılır

Sigara makinesi alan kişiler özel tütün çeşitlerinden dilediklerini seçebilir. Kişilerin istek ve damak tadında göre alınan tütün sigara sarma makinelerinde kullanılır.  Makinede satılan tütünler sigara haline getirilerek tüketilir. Tütün çeşitleri sarma makinesine konulmadan önce işlenir. Kabartılarak hacim verilen tütünler sarma makinelerinde bulunan boş alana yerleştirilir. Hacim almadan önce tütün bir kibrit kutusu kadar alınır. Kabartılarak makinede bulunan tütün haznesine yerleştirilir. Daha sonra makinede sıkıştırılan tütün boş sigara tüpü içerisine makine aracılığı ile koyulur. Makine ile sarılan tütünler klasik sigaralarda olduğu gibi kullanılır. Sarılan sigaralar bozmadan muhafaza etmek önemlidir.

Ayrıca tütün için pipo da alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ