Web sitemize hoşgeldiniz.

Whatsapp Messenger

WhatsApp Messenger, kişilerin birbirleriyle ücretsiz olarak iletişim kurmalarını sağlayan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp Messenger, eski Yahoo! Çalışanı olan Jan Koum ve  Biran Acton tarafından kurulmuştur. WhatsApp Messenger’ın kuruluş yeri ABD’nin California eyaletinde yer alan Santa Clarma’dır. Facebook tarafından 4 Milyar USD nakit para, 3 milyar USD ile sınırlandırılmış hisse senedi ve 12 Milyar USD hisse senedi karşılığında satın alınmıştır. Bazı kişisel hakları ve bilgi mahremiyetini savunan kişi ve gruplar tarafınca bu satın alma işleminin durdurulması talep edilmiştir.

 WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için tasarlanan bir anında mesajlaşma uygulamasıdır. Akılıı telefonlar için geliştirilen WhatsApp Messenger BlackBerry, iPhone, Android, Windows Phone ve Nokia telefonlarla uyumlu olup, 3G ya da WiFi internet bağlantınız varsa kullanabileceğiniz bir uygulamadır. WhatsApp Messenger’ı telefonunuza indirdikten sonra, kendi profilinizi düzenleyip resim koyabilirsiniz. Telefon rehberinizde kayıtlı olan kişilerden WhatsApp Messenger kullanan varsa, bu kişiler WhatsApp Messenger listenizde de çıkmaktadır. Bu kişilere sesli ve yazılı mesajlar ile video ve resim yollayabilirsiniz. WhatsApp Messenger’da iletişim sağlamak için operatörünüzün diğer kullanıcının operatörü ile aynı olup olmadığının hiçbir önemi yoktur. İnternet bağlantınızın olması iletişim sağlamak için yeterli olacaktır. Telefon numarası ve WhatsApp Messenger uygulaması yüklü olan herkesle iletişim kurabilirsiniz. Sizi rahatsız eden kişiler olduğu zaman bu kişileri engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz bu kişiler bir daha sizinle iletişim kuramamaktadırlar.

WhatsApp Messenger çok kısa bir zaman diliminde çok büyük bir popülariteye kavuşmuştur.  Çok kısa süre içerisinde WhatsApp Messenger kullanan kişi sayısı günlük 1 milyara ulaşmıştır. Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise anında herkesle iletişim kurabilme, ücretsiz bir şekilde video ve resim paylaşabilme özelliğine sahip olmasından kaynaklanmaktır.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ