Web sitemize hoşgeldiniz.

Burun Estetiği Ameliyatlarında Doğru Bilinen 9 Yanlış

13 Eylül 2018

Burun estetiği operasyonları için burun estetiği ameliyatlarında doğru bilinen 9 yanlış ile aslında nasıl bir süreç olduğu anlaşılabiliyor.

Burun Sorunları Sadece Cerrahi Müdahaleyle Düzeltilir

Burun sorunuyla karşılaşıldığında operasyon gerekip gerekmediğine sadece doktorunuz karar verebilir.

Burun Estetiğinde Lazer Daha Avantajlıdır

Burun estetiği mağdurları sadece lazerle başarılı sonuca ulaşamaz. Soruna göre işlem yapılır.

Burun Estetiğinde Nefes Alma Ameliyatı Dışarıdan Yapılır

Nefes alma ameliyatlarının içeriden de başarılı bir şekilde yapılması mümkün oluyor.

Burun Estetiğinde En Acılı Süreç Tampon Çıkarılmasıdır

Burunda özellikle tampon çıkarılırken değil, sert bir darbe geldiğinde veya kan durdurulamadığında sancılı süreç başlar.

Burun Estetiği Sonrası Burnun Ucu Aşağı İner

Burun estetiğinin yapılmasıyla birlikte burnun ucu aşağı inmez. Operasyon sonrasında, kemiklerin kaynadığı duruma uygun şekilde bir burun boyutu belirlenir ve uygun yapıda olması sağlanır.

Burun Estetiği Sonrası Çok Acılı Geçer

Burun estetiği yapıldıktan sonra çık acılı geçen bir süreç oluşmaz. Hem burnun üst yüzeyi hem de iç alanları için tamponla birlikte kemiğin daha kolay kaynaması sağlanır. Sarsılma veya darbe durumlarıyla aşırı şekilde karşılaşılmadığı taktirde, aşırı acılı bir süreç oluşmaz.

Açık Estetik Yönteminde Yara İzi Kalır

Açık estetik yönteminde hastaların burun üst yüzeyinde belirgin bir yara izi bulunmaz. Bu sayede aslında hem kendilerini fiziksel görünümleriyle mağdur etmemiş olurlar hem de aslında burun bozukluğunun doğal bir şekilde yönetilmesi mümkün olur.

Tüm Estetik Operasyonlarında Aynı Yöntem Uygulanır

Estetik operasyonlarında aynı yöntemin uygulanması mümkün değildir. Dışarıdan veya içeriden yapılacak olan işlemler birbirinden farklı kesilerle yönetilir. Bu sayede direkt olarak burun yapısının değerlendirilmesi ve boyutlarına uygun şekilde kesimin yapılması sağlanıyor. Tüm estetik operasyonlar için aynı yöntem uygulanamayacağı gibi, her zaman için aynı operasyon sonrası süreçle karşılaşılmaz.

Çocuklar ve Yaşlılar Burun Ameliyatı Olamaz: Çocukların veya yaşlıların burun ameliyatı olamayacağıyla ilgili herhangi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle her zaman için çocuklarda da, yaşlılarda olduğu gibi burun estetiği ile ilgili operasyonlar gerçekleştirilebilir.

Burun estetiği ameliyatlarında doğru bilinen 9 yanlış sayesinde özellikle de operasyonla ilgili işlemleri başarılı bir şekilde değerlendirerek sonuç almanız mümkün oluyor. Kızlarda en erken 16 yaşında, erkeklerde ise 18 yaşının üzerinde olacak şekilde ameliyat olmak mümkün oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ