Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Problemlerinizin Çözümü Doğal Yöntemlerde Olabilir

16 Eylül 2018

Her kadın sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğal bakım yöntemlerini uygulamak ve bundan maksimum verim almak ister. Aknelerin ve cilt lekelerinin önüne geçmek için uygulayabileceğiniz çok sayıda cilt maskesi hem daha ekonomik olacak hem de sağlıklı olacaktır. Sağlık sorunlarına işaret eden cilt problemleri için yapabileceğiniz doğal yöntemler işe yaramıyorsa mutlaka bir doktora danışabilir ve hangi problemin hangi soruna işaret ettiğini bulabilirsiniz.

Küçük Kabarcıkların Nedeni Ne Olabilir?

Yüz sorunları içerisinde en sık karşılaştığımız sorunlardan biri de küçük kabarcıklardır. En sık karşılaşılan yüz problemlerinden biri olan kabarcıklar sivilce zannedilse de aslında bir başka sorunun habercisi olabilir. Ancak keratosis pilaris olarak adlandırdığımız deri hastalığının habercisi olabilen bu kabarcıklar dikkate alınmalıdır.

Cildinizin daha sağlıklı olması ve bu kabarcıklara engel olması için omega 3 gibi yağ asitleri içeren besinleri tüketmeniz gerekecektir. A vitamini bakımından zengin gıdalar ile siz de bu tür cilt rahatsızlıklarının önüne geçebilirsiniz.

Dudaklarda Çatlak Oluşmasının Nedenleri Nelerdir?

Cilt sorunları tedavisi için genellikle sorunun kaynağına tam olarak inmek önemlidir. Dudak çatlaması da pek çoğumuzun yaşadığı cilt problemlerinden biridir. Çinko ve B vitamini bakımından yetersiz beslenenlerin sık sık yaşadığı dudak çatlakları başka hastalıkların da habercisi olabilir. Bunun için yer fıstığı ve badem yiyebilir ve sık sık dudağınız çatlıyorsa bir doktora danışabilirsiniz. Ayrıca dudak çevresinde oluşan yaraların nedeni de demir ve vitamin eksikliği olabilir. Bunun için de lif anlamında zengin yiyecekler tüketmeniz gerekecektir.

Ciltte Kıllanma Sorunu Yaşıyorsanız Muhakkak Doktora Danışmalısınız

Yüzdeki cilt hastalıkları her zaman lekeler ve izler şeklinde görülmez. Yüzde kıllanma da ciddi bir cilt hastalığı olarak kabul edilebilir. Bu özellikle kadınlar için çok sıkıntılı rahatsızlıklardan biridir. Polikistik yumurtalık sendromuna sahip olan kişilerde sık sık yüzde kıllanma görüldüğü için bu hastalıkla ilişkilendirilebilir. Bunun için mutlaka bir doktora gitmeli ve rahatsızlığın nedenini tam olarak öğrenmelisiniz. Yüzdeki kıllanmalar hafife alınmamalı ve diğer hastalıklarla olan ilişkisine de muhakkak bakılmalıdır diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ