Web sitemize hoşgeldiniz.

D3dx9_30.Dll Hatası Ne Demektir?

21 Ağustos 2018

D3dx9_30.Dll Hatası, bazı oyunlarda veya programlarda karşılaşılan sorun bildiren bir ekran görüntüsünün adlandırılması olarak bilinmektedir. D3dx9_30,Dll dosyası, Windows işletim sisteminde Activision Inc. tarafından geliştirilmiş olan spider 3 ile uzantılı ve Windows’un en çok bilinen DLL dosyasıdır. DLL dosyaları popülarite açısından 1 yıldız ve bilinmeyen güvenlik derecelendirmesine sahiptir. DLL hataları genellikle d3dx9_30.Dll  olarak görünmektedir ve bilgisayar başlatma veya programın belirli durumlarda kullanılırken ortaya çıkmaktadır.

DLL Dosyaları Nedir?

DLL dosyaları açılımı olarak dinamik bağlantı kitaplığı açıklaması yapılabilir. Bu dosya türleri EXE yani yürütülebilir dosyalarına benzeten basit ve küçük yazılım dosyalarıdır. Genellikle yazdırmayı kontrol eden dosyalar olarak bilinen DLL dosyaları Windows uygulamasında yazdırmaya karar verildiği anda yazdır seçeneğine tıklanmasıyla DLL dosyası çağırılmış olur ve o anda belge RAM’a yüklenir. Farklı bir programda yazdırmak istense bile DLL dosyası kullanılacaktır.

D3dx9_30.Dll Hatası Neden Olur?

D3dx9_30. Dll hatasının oluşmasına sebep olarak genellikle bilgisayarı düzgün kapatmamak neden olabilmektedir. Veya bazı durumlarda bilgisayara virüs bulaşması halinde de d3dx9_30.dll dosyasının bozulması görülebilir. Bu durumlarda hata iletileri ve uyarıları ile karşılaşılmaktadır. DLL hatalarına sebep olan durumlar şunlardır:

  • Geçersiz d3dx9_30.dll kayıt defteri,
  • dll dosyasını bozan bir virüs yazılımı,
  • dll dosyasını bozan activision inc. donanım hataları,
  • dll dosyası üzerine yazılmış başka bir program yazılımı,
  • dll dosyası üzerinde başka bir program silinmesi,
  • dll dosyası ile başka bir program kaldırmak

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ