Web sitemize hoşgeldiniz.

E Devlet Şifresi Kırma

10 Eylül 2018

E- devlet, günümüzde her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için sıklıkla kullanılan bir devlet hizmetidir. E- devlet ile devlet ile ilgili her bilgiye anında ulaşabilirsiniz. E- devlet, her şeyin internete taşındığı dijital çağda, vatandaşlara çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Devlet dairelerine çeşitli yasalarla ilgili başvuruda bulunmak için veya bu başvuruların durumunu sorgulamak için e- devlet hesabınıza giriş yapmak yeterli oluyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve on beş yaşından büyük olan herkesin e- devlet hesabını aktif ve düzenli olarak kullanması gerekiyor. Adınıza açılmış herhangi bir hukuki işlem var mı, devlet hastanelerinden aldığınız randevuların ayrıntıları veya girdiğiniz üniversite veya lise sınavlarının sonuçlarını tek bir platformdan öğrenebilirsiniz. E- devlet kullanımı bu kadar önemliyken her vatandaşın bu hesaba giriş yapabilmesi gerekir. Eğer e- devlet hesabınıza nasıl giriş yapacağınızı bilmiyorsanız öğrenmenin tam zamanı.

E- Devlet Hesabıma Nasıl Giriş Yapabilirim?

E devlet hesabına giriş yapmak son derece basittir. Bu hesaba erişebilmek için giriş ekranına TC kimlik numarası ve e devlet şifresi bilgilerini girmeniz gerekir.

Eğer halihazırda bir e- devlet şifresine sahip değilseniz, bunu temin etmek de son derece kolay. Tek yapmanız gereken, size en yakın PTT şubesine giderek e devlet şifresi almak istediğinizi belirtmek. Bunun için PTT’ye 3 TL’lik işlem ücreti ödeyerek e devlet şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra bu geçici şifreyle hesabınıza girip kendinize kalıcı bir şifre belirleyebilirsiniz.

E- Devlet Şifresi Kırılabilir Mi?

E- devlet, vatandaşların tüm devlet ve güvenlik bilgilerinin yer aldığı bir internet sitesidir. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için kişisel bilgilere ev sahipliği yapan site, bu nedenle son derece güvenlidir.

Tüm bu bilgilerin varlığı nedeniyle, herhangi birinin e- devlet hesabına izinsiz giriş yapmak veya şifresini kırmak mümkün değildir. Ancak yine de, güvenliğiniz için şifre seçiminde titiz davranmanız çok önemlidir. E devlet için şifre tayini yaparken, adınızın direkt geçtiği veya doğum tarihinizin yer aldığı kombinasyonlar yapmamaya özen göstermeniz gerekir. Bu uyarıları dikkate alarak e devlet hesabınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ