Web sitemize hoşgeldiniz.

Elektrik Faturası Olmadan Fatura Ödeme Yöntemleri

24 Ağustos 2018

Elektrik faturası öderken, faturanın olmaması ödemede olumsuz bit etki yaratmaz. Elektrik faturası olmadan fatura ödeme işlemleri yapılabilir ve bunun için faturası bulunmayan aboneye herhangi bir şekilde cezai işlem uygulanmaz. Elektrik faturası olmadan borcun ödenmesi istendiğinde fatura üzerindeki abone numarasının bilinmesi yeterli olmaktadır. Vezneler aracılığıyla yapılacak elektrik faturası ödemelerinde abone numarası da bilinmiyorsa, kişinin adı ve elektrik faturasının ait olduğu adresi vermek de yeterli olmaktadır. Elektrik faturası üzerinde yer alan abone ya da adres bilgileri aracılığıyla fatura olmadan da borç tahsisi yapılabilir.

Fatura Olmadan Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

Güncel dönem faturaların ödenmesi sırasında yanınızda elektrik faturasının güncel borç dökümünün olmaması herhangi bir kayıp ya da cezai işlem uygulanacak bir durum olarak nitelendirilmez. Eski bir fatura yardımıyla ya da fatura üzerinde bulunan adres veya abone ilgileri aracılığıyla elektrik faturası olmadan fatura ödeme işlemi yapılabilmektedir. Vezne üzerinden yapılacak ödemelerde, görevliler eski faturada bulunan ya da sizlerin verecek olduğu bilgileri kullanarak güncel dönem borç bilgisine ulaşabilir ve dönem borcunun ödenmesini sağlayabilir.

Elektrik faturaları, fatura olsun ya da olmasın PTT şubelerinden ve ATM’lerinden, anlaşmalı ödeme noktalarından, finans ilişkisi kurduğunuz bankaların ATM’lerinden ve mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hizmetleri aracılığıyla ödenebilmektedir. Elektrik faturası vezneler aracılığıyla ödenmek istendiğinde, bağlı olunan ilin belediyelerinin fatura ödeme vezneleri tercih edilmelidir.

Elektrik Faturası Olmadan Başka Hangi Kanallar Aracılığıyla Ödenir?

Fatura kayıplarına son vermek, son ödeme tarihini geciktirmeden faturalarınızı günü gününe ödemek için en hızlı ve kolay yöntem olarak online fatura ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz. Online elektrik faturası ödemeleri, bağlı bulunduğunuz belediyelerin e – belediye sistemleri üzerinden, bankaların ve PTT’nin ATM’leri aracılığıyla ya da mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Bankalar üzerinden otomatik fatura ödeme talimatı vererek de faturaların son ödeme tarihlerini takip etmenize ve fatura kuyruklarında zaman kaybı yaşamanıza gerek kalmaz. Ayrıca kredi kartıyla fatura ödeme hizmeti sunan internet adresleri üzerinden de hızlı ve kolay bir biçimde elektrik faturaları ödenebilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ