Web sitemize hoşgeldiniz.

Etamin Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Etamin aracılığı ile gömleklerinizi daha gösterişli hale getirmekten başlayarak modelleri hoş tasarımlara çevirmeye kadar farklı olanaklardan faydalanabilirsiniz. Bu noktada etamin malzemelerinizi ne kadar kaliteli temin ederseniz elde edeceğiniz sonucun da o denli muntazam olacağı belirtilmelidir. Modellerin ortaya çıkabilmesi için sabırla süreci ilerletmek gerekir.

Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Etamin nasıl yapılır resimli anlatım aracılığı ile kişilerin dikkate almaları gereken temel unsurlar;

  • En sık merak edilen noktaların başında kesinlikle goblen ve etamin farkı gelmektedir. Kanaviçe olarak tabir edilen model çarpı işareti ile ortaya çıkarılırken goblen yarım çarpı bir diğer deyiş ile paralel çizgiler aracılığı ile ortaya çıkarılmaktadır.
  • Modelinizi dilerseniz kitler üzerinden hazırlayabilirsiniz. Hesaplamaların doğru olması konusunda endişe duyuyorsanız hazır kitleri kullanmak daha mantıklı olacaktır. Öncelikli olarak çizimleri kurşun kalemle kumaşa aktarmalı ve daha sonrasında işlemeye başlamalısınız.
  • Kullanıma almadan önce muhakkak ütülemeli ve ardından da sprey kolay ile şekillendirmelisiniz.

Etamin nasıl yapılır resimli anlatım kapsamında bu noktaların da işleme alınması ile kısa bir süre içerisinde modelinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Model Havlu Kenarına Nasıl İşlenir?

Etamin nasıl işlenir konu başlığı kapsamında özellikle havlu kenarlarına yapılan işlemler gençler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Son senelerde vintage olarak tabir edilen moda akımı sayesinde kanaviçelerden hoş oya modellerine kadar birçok noktada yeniden popülerleşme meydana gelmiştir. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde örgünüzü oluşturarak harika bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Havluya kanaviçe nasıl işlenir sorusunun en önemli hususlarının başında işlenecek olan havlunun yüksek kalitede olması gelmektedir. Havlu ne denli ince ve yumuşak olursa işlemeler de kendini o denli belli edecektir. Modellerin oluşturulması için hazır kiter de kullanabilirsiniz. Bunun haricinde kendi çiziminizi ve tasarımınızı da uygulayabilirsiniz. Özellikle çeyizlerin vazgeçilmez parçası olacaklardır.

Kumaşa Yapılan Kanaviçe Nerede Kullanılır?

Düz kumaşa kanaviçe nasıl yapılır konu başlığı altında kumaşa uygulanan kanaviçe kolaylıkla kıyafetleri ya da yorgan kenarlarını süslemek için kullanılabilmektedir. Bu konuda işi sadece kendi yaratıcılığınıza bırakmanız gerekir. Ancak bu şekilde kapsamlı ve hoş bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. En sık kullanılan noktaların başında kesinlikle seccade kenarı işlemeleri gelmektedir. Bu modeller de çeyizlerin baş tacı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ