Web sitemize hoşgeldiniz.

Garanti Bankası’ndan Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

30 Ağustos 2018

Garanti Bankası’nın kullanan kişilerin elektrik faturalarını ödemeleri için birkaç yol bulunmaktadır. Garanti Bankası elektrik faturası ödeme işleminin nasıl yapıldığını yazının geri kalanında bulabilirsiniz.

Garanti Bankası’nın İnternet Bankacılığı ile Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

Garanti Bankası’ndan faturalarınızı online fatura ödeme seçeneğiyle ödeyebilirsiniz. İnternet üzerinden fatura ödemesini yapabilmek için Garanti Bankası’nın “Ürün ve Hizmetler” kısmında bulunan “Hızlı Öde, Hızlı Al” bölümünden “Elektrik Faturası” seçeneğini seçiniz. Önünüze bilgilerinizi gireceğiniz bir ekran çıkacaktır. Ödeme yapmak istediğiniz kurum ile müşteri bilgilerinizi giriniz. Bu bilgilerden sonra müşteri numaranıza kayıtlı faturalar sorgulanacaktır. Çıkan faturalarınızı ödeme bilgilerinizi girerek ödeyebilirsiniz. İşleminiz onay almadan sayfayı kapatmayınız.

Garanti Bankası’nın Mobil Bankacılığı ile Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

Garanti Cep fatura ödeme işlemlerinizi yapabileceğiniz bir uygulamadır. Öncelikle Garanti Bankası’nın telefon uygulaması olan Garanti Cep’i açınız. İşlemler kısmına geçiniz. Birçok işlem göreceksiniz, orada “Ödemeler” kısmını seçiniz. Sonra karşınıza ödeme yapabileceğiniz yerler çıkmaktadır. “Fatura” kısmını seçiniz. “Fatura Ödeme” seçeneğini seçtikten sonra çıkan ekranda “Abone No ile Ödeme” tipini seçin. Altta “Kurum” kısmını göreceksiniz. Ödeme yapmak istediğiniz kurumu seçiniz. Listede “Elektrik Ödemeleri” şeklinde yazmaktadır. Onu seçmeniz gerekmektedir. Sonra elektrik tedarik firmanızı seçiniz. Üst kısımda arayarak bulabilirsiniz. Ekrana geri döndüğünüz zaman müşteri numaranızı yazmanız gerekmektedir. Müşteri numaranızı yazdıktan sonra altta faturalarınız listelenmektedir. Ödemek istediğiniz faturayı seçiniz. Ödeme aracı olarak Garanti Bankası’na ait hesabınız görülecektir. Devam seçeneğini tıkladığınız zaman ise ödemeniz tamamlanmış olacaktır.

Garanti Bankası ATM’si Aracılığıyla Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

Garanti Bankası elektrik faturası ödeme işlemi için kullanılabilecek bir diğer yöntem ise Garanti Bankası’nın ATM’leridir. Kartsız işlem yapmak isteyenler ATM’de doğrudan “Giriş” tuşuna basmalıdır. Kart ile işlem yapmak isteyenler kartı kullanmalıdır. ATM ekranında göreceğiniz menü üzerinde bir “Ödemeler” seçeneği bulunmaktadır. Onu seçiniz ve yeni açılan ekranda “Fatura Ödeme” seçeneğine gidiniz. Kurum tipi sorulduğunda “Elektrik Ödemeleri” seçeneğini seçiniz. Gelen ekran üzerinde ödeme yapmak istediğiniz elektrik tedarik firmasına ait kodu giriniz ve giriş tuşunu tuşlayınız. Müşteri numaranızı girdikten sonra karşınıza bulunan faturalarınız çıkacaktır. Ödeme yapmak istediğiniz faturayı seçip devam dedikten sonra ödemeniz yapılacaktır. Eğer kartsız işlem yapıyorsanız o zaman parayı girmeniz istenecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ