Web sitemize hoşgeldiniz.

İşlemeli Bebek Yelekleri Anlatımlı, YENİ MODA İĞNEYLE EKOSE İŞLEMELİ BEBEK YELEK TARİFİ

Bebek yelek örnekleri anlatımlı olarak incelendiğinde satın almaktan çok daha kolay olduğu net olarak görülmektedir. Bu nedenle en azından bebeklere giydirilecek olan kıyafetlerin belirli bir raddeye kadar örülmesi daha sağlıklı olacaktır. Örgü iplerden el işi oluşuna kadar her bir noktada hazır olan mamullerden daha sağlıklı bir yapıya sahiptir.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılır?

İşlemeli bebek yelekleri anlatımlı şekilde şu adımları takip ederek tasarlanabilir;

  • Bebekler çok hızlı geliştikleri için almış olduğunuz ölçüden bir derece daha geniş bir tasarım oluşturmanız daha faydalı olacaktır.
  • 65 ilmeklik bir başlangıç yeterli olacaktır. Daha geniş bir yelek oluşturmak isteyen kişiler yeleğin arka kısmının ilmek sayısını artırabilir.
  • Hemen her modelde olmazsa olmaz olan lastik kısmını hazırlamalısınız. 5-6 sıra kadar haraşo örerek tasarımınızın lastik kısmını oluşturabilirsiniz.
  • Daha sonrasında kol kesim alanına kadar lastik bölümü de dahil olmak üzere 20 santimlik bir sırt kısmı oluşturmalısınız.
  • Kol kesim alanlarını 4 er santim keserek modele son halini vermeye başlayabilirsiniz.

Yelek işleme örnekleri bu anlatılan modelin üzerine kısa bir süre içerisinde tasarlanabilir.

Modelin Süslemesi Nasıl Yapılmalıdır?

İşlemeli bebek yelekleri anlatımlı olarak incelendiği aman süslemelerin ne denli önemli olduğu görülür. Hem bebek hem de çocuk yeleklerinde kullanılan süslemelerin olabildiğince büyük unsurlardan oluşturulması gerekir. Çocuklar küçük parçaları monte edildiği yerden sökerek ağızlarına atabilmektedir.  Bu nedenle özellikle yeni doğan-2 yaş arası bebeklerin giyecekleri ürünlerde örme parçaların kullanılması daha mantıklı olacaktır.

Tığ ile de Yapılır Mı?

Bebek yelek modelleri tığ ile de tamamlanabilir. Fakat işi olan yeleklerin modellerinin çok daha zor ortaya çıktığı da belirtilmelidir. Bu nedenle modelin daha hızlı bir şekilde şekillenmesini isterseniz şiş kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Kullanılan ip ve şiş konusunda da oldukça dikkatli olunmalıdır. Son senelerde modelin daha sağlıklı bir şekilde tasarlanabilmesi için modelin ahşap şişlerden yardım alınarak örülmesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra iplerin seçiminde de hassas davranılmalıdır. Ne kadar hassas ve kaliteli ipler seçerseniz hem sağlık hem de uzun ömürlülük bakımından o denli tatmin edici olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ