Web sitemize hoşgeldiniz.

Kız Bebek Elbise Örnekleri ve Yapılışları, Şiş İşi Örgü Kız Bebek Elbisesi Yapılışı

Kız çocukları için oluşturulmuş olan modeller vasıtası ile çocuklarınıza hem şık hem de oldukça hoş elbiseler yaratabilirsiniz. Modelin oluşturulması sırasında kullanılan iplerin maliyeti ile satışa sunulan elbiseler kıyaslandığı zaman arada yer alan uçurumu siz de net olarak fark edebilirsiniz. Bu nedenle satışa sunulan ürünlerden hem daha ekonomik hem de daha şık olacağından emin olabilirsiniz.

Modelin Oluşumu Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kız bebek elbise örnekleri ve yapılışları adım adım şu detaylar üzerine şekillendirilmektedir;

  • Modelin etek kısmının oluşturulması için 60 ilmeklik bir başlangıç yapmalısınız. Siz daha uzun bir etek isterseniz bu ölçüde değişimler yapabilirsiniz.
  • Etek kısmının bir karış kadar örülmesi gerekir. Daha sonrasında aynı şekilde 60 ilmeklik bir parça daha oluşturmalısınız.
  • Kol kısımları için de 23 ilmeklik bir başlangıç yeterlidir. Bu kısmın da bir karış 4 parmaklık bir uzunluğa sahip olması gerekmektedir. Daha sonrasında birleştirme aşamasına geçiş yapabilirsiniz.

Kız bebek elbise örnekleri ve yapılışları sırasında bu detayların dikkate alınması ile şık bir tasarım oluşturulacaktır.

Model Nasıl Süslenir?

Tığla bebek elbisesi yapılışı sırasında kullanılan tığ ölçüsü ne denli büyük olursa motif o derece kolay ortaya çıkacaktır. Modellerin şekillenmesinin hızlı olmasını isterseniz kalın tığ kullanmalısınız. Fakat kalın tığda harcanacak olan ip miktarı da fazla olmaktadır. İp ve tığ seçimi kadar süsleme safhasında da özen göstermelisiniz. Modelin tamamlanmasından sonra hem düğmeler hem de ponponlar ile daha şık bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek elbisesi örgü modelleri anlatımlı olarak bu detaylar çerçevesinde şekillendirilmektedir. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde modelinizi süsleyebilir ve kızınızın hayran kalacağı bir hale getirebilirsiniz.

Kullanmadan Önce Muhakkak Sterilize Edin

Bebek örgü elbise modelleri nasıl örülür sorusu kadar kullanım öncesinde dikkate alınması gereken noktalar konusunda da hassas davranılmalıdır. Modellerin her biri oluşturulduktan sonra muhakkak hafif ılık suda sterilize edilmelidir. Bu şekilde hem son ölçülerini görebilirsiniz hem de yün ve aksesuar kısmının tam olarak steril hale gelmesini mümkün kılabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ