Web sitemize hoşgeldiniz.

 Lüleburgaz Elektrik Faturası Ödeme

Trepaş, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın ilçelerinde görevli elektrik satış şirketidir. Lüleburgaz ilçesi de Kırklareli iline bağlı olduğundan elektrik ihtiyacı Trepaş tarafından karşılanmaktadır.

Trepaş Borç Sorgulama

Trepaş elektrik fatura borcunu öğrenmek için işletme kodu ve abone numarası gereklidir. Bu bilgiler eski bir faturanın üst kısmında bulunabilir. Bu bilgileri Trepaş şirketinin resmi internet sitesindeki ‘online işlemler’ bölüme girerek ‘borç sorgulama’ başlığından borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Fatura Ödeme

Fatura ödemesini Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ilçelerinde bulunan Trepaş abone merkezleri ya da yetkili ödeme noktalarından yapabilirsiniz. Aşağıdaki ödeme seçeneklerinden size uygun olanı seçerek fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Lüleburgaz elektrik faturası ödeme işlemleri için bu ödeme seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

 Nakit Ödeme

Banka şubesinden: Faturayı banka gişesinden ödemek istiyorsanız Trepaş ile anlaşması olan bankalardan ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar için faturanın alt kısmını ve anlaşmalı bankalar listesinizi inceleyebilirsiniz.

PTT: PTT şubesine elektrik faturanızla giderek ek ücret vermeden nakit ödeme yapabilirsiniz.

Temka Vezneleri: Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerindeki yetkili Temka vezneleri Trepaş fatura ödemelerini kabul etmektedir.

İnternet ve Telefon Bankacılığı: Trepaş Elektrik ile tahsilat anlaşmalı bankalar internet şubesinden ve telefon bankacılığıyla ödeme hizmeti sunabilir. İşlem sırasında sorun yaşamanız halinde bankayla iletişime geçmeniz gerekir.

Kredi Kartından Otomatik Ödeme Talimatı: Bankanızın kredi kartı, Trepaş ile anlaşmalıysa otomatik ödeme talimatı vererek faturaları zamanında ödersiniz. Kredi kartından otomatik ödeme talimatı vermenin avantajlarından biri hesabınızda bakiye olmasa bile ödemenin yapılmasıdır. Böylece fatura tutarını, kredi kartının limiti dahilinde ve kart ödeme tarihinde yatırmış olursunuz. Kredi kartından otomatik ödeme hizmetinde alınacak komisyonlar banka tarafından belirlenir.

Hesaptan Otomatik Ödeme: Genellikle tüm anlaşmalı bankalar hesaptan otomatik ödeme seçeneğini sunmaktadır. Otomatik ödeme talimatı, fatura son ödeme tarihini kaçırmanızı önler; hesabınızda bakiye olduğundan emin olmanız yeterlidir. Bu sayede geç ödeme bedeli ve elektrik kesintisi gibi sorunlar yaşamazsınız.

Fatura Gelmedi

Okuma dönemi geçmesine rağmen Trepaş faturanız gelmediyse nedeni aşağıdakilerden birisi olabilir:

Enerji tüketim tutarının düşük olması: 444 88 35 numaralı hattan Trepaş çağrı merkezine telefon ederek fatura borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Sayacın okunamaması: ​Sayacınız okuma görevlisinin ulaşamayacağı bir konumdaysa fatura düzenlenmemiş olabilir. Bu durumdan şüpheleniyorsanız Trepaş çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sayaç arızası: Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da oturuyorsanız size en yakın Trepaş müşteri merkezine gidip dilekçe ile sayacın incelenmesi için başvurabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ