Web sitemize hoşgeldiniz.

Mayonez Maskesi Nasıl Yapılır Etkileri Nelerdir?

30 Eylül 2018

Mayonez maskesi nasıl yapılır sorusu son dönemlerde sıklıkla dile getirilmekte ve saçlarına nem vermek isteyen kişiler tarafından da uygulanmaktadır. Siz de saçlarınızda bulunan kuruluklardan kurtulmak ve kırık tehlikesi ile de karşı karşıya kalmak istemiyorsanız muhakkak bu maskeye bir şans vermelisiniz.

Mayonez Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Mayonez maskesi yapanlar tarafından verilen tavsiyelere göre şu adımları takip ederek dilediğiniz gibi uygulama aşamasına geçebilirsiniz;

  • 4 kaşık organik mayonezin içerisine bir adet yumurta eklemelisiniz.
  • Saçların ok daha kuvvetli bir hale gelebilmesi için 3 kaşık da zeytinyağı ekleyebilirsiniz.
  • Dilerseniz elleriniz ile dilerseniz de fırça ile dilediğiniz gibi uygulama aşamasını tamamlayabilirsiniz. Karışımın ellerinize temas etmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Hatta ellerinizin çok daha yumuşak bir hale gelmesini sağlayacaktır.
  • Bu maskenin saklanması tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle uygulamayı yaptıktan sonra imha etmelisiniz.
  • Kaşlarınızda seyreklik varsa kolaylıkla kaşlarınıza da sürebilirsiniz.

Durulama Aşaması: Mayonez maskesini uygulama konusunda gösterdiğiniz özeni durulama konusunda da göstermeniz gerekmektedir. Durulama aşamasında gösterilen bu özen ile herhangi bir kalıntı bulunmadan saçlarınızı ya da genel olarak uyguladığınız alanı çok daha temiz bir hale getirebilirsiniz.

Etkileri Nelerdir?

Mayonez maskesi yüz ve cildin her yerine uygulanabilmektedir. Bu noktada dikkate alınması gereken detaylardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Mayonez maskesinin cildi beyazlatma etkisi bulunmaktadır.
  • Gerekli olan nem desteği kısa bir süre içerisinde sağlanacaktır.
  • İçerisinde yer alan yumurta sayesinde yapılandırıcı bir etkinin meydana geleceği de eklenmesi gereken detaylar arasında kendini göstermektedir.
  • Mayonez maskesinin en büyük dezavantajlarının başında koku gelmektedir. Koku konusunda sası bir etkisi olduğu için özellikle yaz aylarında uygulanması sizin için çok daha zor olacaktır.

Saça mayonez maskesi Kadınlar Kulübü kapsamında da sıklıkla dile getirilen detaylar arasında bulunmaktadır. Siz de bu konuda yapılan yorumlara bir göz atarak dilediğiniz gibi uygulamaya başlayabilirsiniz. Mayonez maskesi nasıl yapılır konu başlığı altında siz de dilediğiniz yorumları ve düşünceleri bu konu başlığı altında dile getirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ