Web sitemize hoşgeldiniz.

Örgü Bayan Yelek Modelleri Anlatımlı, Örgü bayan yelekleri ve anlatımlı yelek modelleri

Kış ve sonbahar mevsiminde hem dışarıda hem de evde şık bir şekilde kullanabileceğiniz yelekler örebilirsiniz. Bu sırada kullanılacak olan modellerin illa karmaşık bir yapıda olması gerekmiyor. Dilediğiniz temel örgü yöntemleri ile şık yelekler imal edilebilmektedir. Bu noktada özellikle kullanımı kolay ve tasarımı da dikkat çeken parçalar oluşturmaktır. Yün seçiminizi ve süsleme sırasında kullanılacak olan ürünleri sorunsuz bir kalitede seçerseniz elde edeceğiniz beğeni de aynı şekilde yüksek olacaktır.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Örgü bayan yelek modelleri anlatımlı olarak şu adımları tamamlayarak elde edilecektir;

  • Yeleğin ön kısımlarının 95 ilmek başlanması gerekmektedir.
  • Arka kısmı ise 133 ilmek yapmalısınız.
  • Bu ölçüler kapsamında kullanılacak olan modelin oluşturulması için öncelikle 2 ilmek haraşo örmeniz gerekir.
  • Daha sonrasında 3 ilmek aynı anda şişin ucuna geçirilmelidir. Bu konumdayken bir kere de şişe dolama yapılmalıdır. Bu şekilde 3 ilmeğin içerisinde 3 adet ilmek çıkarmış olacaksınız. Model bu şekilde kendini net olarak belli edecektir.
  • Model tamamlanana kadar bu motifi uygulamaya devam etmelisiniz.

Örgü bayan yelek modelleri anlatımlı olarak nitelenen bu adımların tamamlanmasının akabinde dilediğiniz gibi modeli şekillendirebilir ve süslemeye başlayabilirsiniz. Dışarıda satılan modellere göre oldukça uygun fiyatlı olduğu da ayrıca dile getirilmesi gereken hususlardandır.

Modeller Nasıl Süslenmelidir?

Büyükler için yelek örnekleri ve yapılışları sırasında gerekli adımların atılıp modelin ortaya çıkarılmasından sonra şık bir şekilde süslemeye başlayabilirsiniz. Model süslemeleri sıurasında dileyen kişiler boncuklardan dileyenlerde klasik düğmelerden faydalanabilirler. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Örgü yelek modelleri resimli olarak anlatılmıştır. Süslemelerde de kendi isteklerinize göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bu noktada özellikle modellerin ip ve şiş seçimini de dikkatli yaparsanız model muntazam şekilde tamamlanacaktır. Süslemelerin modele net olarak monte edildiğinden de emin olmalısınız.

Modelleri Kullanmadan Önce Neler Yapılmalıdır?

Alize yün örgü yelek modelleri kendini daha iyi göstermesi adına ve çekip çekmeyeceğini anlamak için muhakkak yıkamalısınız. Yıkama işlemleri sırasında mutlaka 30 derece ya da daha altında bir sıcaklık tercih etmelisiniz. Ancak bu şekilde modellerin yıkama sebebi ile küçülmesini engelleyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ