Web sitemize hoşgeldiniz.

Örgü Bebek Takımları Yapılışı, BEBEK takımları (anlatımlı) | Örgü, Örgü Modelleri

Örgü bebek takımlarının yapılışı sırasında takımların içerisinde hangi ürünlere yer vereceğiniz sadece sizin inisiyatifinize bağlı olarak şekillendirilecektir. İçerisinde genel olarak yelek ve patik bulunduran bu modellere bereyi de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tam olarak kış mevsiminde doğmuş bebekler için harika bir set hazırlamış olursunuz.

Modeller Nasıl Oluşturulmalıdır?

Örgü bebek takımları yapılışı sırasında uyum sağlanması gereken temel kurallar şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Modelin oluşturulması için öncelikle taban kısmından başlatılması gerekmektedir. Taban kısmının 25 ilmek olması yeterlidir.
  • 30 sıra kadar 25 ilmeklik bu taban kısmını haraşo olarak örmeye devam etmelisiniz. Daha sonra renk değiştirmeye geçebilirsiniz. Beyaz ve mavi bu noktada hoş olacaktır.
  • 5 ilmekte bir renk değiştirerek modeli oluşturabilirsiniz.

Örgü bebek takımları yapılışı sırasında bu detaylara dikkat ederek patik oluşumunu tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde iki renkli olmak sureti ile şık bir biçimde yelek ve bereyi de tamamlayabilirsiniz. Toplamda 2 yumak bile bitirmeden tüm bu modelleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Ek Süslemeler Yapın

El örgüsü bebek takımları oluşturulurken bir tema belirleyip bu tema üzerinden süsleme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Süslemelerin yapıldığı malzemelerin muhakkak modele sıkı sıkıya birleştirilmesi gerekmektedir. Modeller ancak bu şekilde çocukların kullanımı için tehlikesiz olacaktır.

Örgü bebek takımları örnekleri kapsamında özellikle erkek bebekleri çin en sık kullanılan seçeneklerin başında marine gelmektedir. Denizci teması ile hem şık bir görünüm elde edilebilir hem de çocukların da seveceği modeller şekillendirilebilir.

Hangi İp Türü Kullanılmalıdır?

Modellerin oluşturulması sırasında özellikle bebeklerin kullanacakları modellerde çok hassas davranılmalıdır. Seçilen ip türünün her biri hem dermatolojik olarak onaylanmış hem de yumuşak bir dokuya sahip olmalıdır. Çocukların ciltleri oldukça hassas olduğu için bu gibi detaylara dikkat etmek sizin için çok önemlidir.

Örgü bebek takımları fiyatları konusunda bir kıyaslama yapıldığı zaman en kaliteli ipleri tercih etseniz dahi evde yapılan setlerin çok daha makul fiyatta olacağından da emin olabilirsiniz. Modellerin makul fiyattan oluşturulması kadar dikkat çeken diğer nokta da şıklığının piyasada satılan diğer modellere göre oldukça şık ve uzun ömürlü olmasıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ